Skocz do zawartości

Łańuch ociera o prowadnice przerzutki przedniej


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Wymieniłem  ostatnio w rowerze napęd wraz z przerzutką przednią (3 x 7 rzędowy )

Mam obecnie korbę  FD-A073   50-39-30T  -Shimano Tourney

Kaseta CS-HG41-7 (11-28T)

Łańcuch CN-HG71

Pzrerzutka przednia FD-A073 Tourney

 

Suport zostawiłem stary BB-UN26 kwadrat

Wszystko kompatybilne wg Shimano

Nie wymieniałem tylko klamkomanetki mam ST-EF65 wg shimano powinno być ST-A073

Nie wymieniałem bo mam rower trekkingowy a nie szosówkę

 

Wystąpiły podczas regulacji przerzutki przedniej dwa problemy

Pierwszy 

Łańcuch  ociera o prowadnice przerzutki przedniej jeżeli jest na największej tarczy  50T

Czyli problem z wychyleniem górnym wózka-- kręcenie śrubą H nic nie daje

Czy nie jest tutaj problem supportu? 

 

Drugi problem z regulacja

Praktycznie zniszczyłem linke od tego przekrecania i odkręcania linki i jej napinania.

Jak zmieniam bieg z 1 na 2 ok ale żeby przerzucić na 3 (największa tarczę muszę użyć bardzo dużej siły 

Czy powinienem szukać innej klamkomanetki (ale dla rowerów trekkingowych)?

 

 

Na forach rowerowych piszą o ocieraniu łańcucha o prowadnice przedniej przerzutki ale podpowiedzi reguluj sruba H górnego zakresu nie rozwiązują problemu u osób  które zgłaszją taki problem

 
Odnośnik do komentarza

skoro zniszczyłeś linkę to jest okazja do jej wymiany (nie jest droga), przy okazji wymieniłbym pancerze (też nie są drogie),

 

czy linka na przerzutce jest przykręcona z odpowiedniej strony? może to głupie ale sam ostatnio (jak mi się przerzutka odkręciła :)) pomyliłem się i miałem podobny problem z 3 biegiem,

 

Jak zmieniam bieg z 1 na 2 ok ale żeby przerzucić na 3 (największa tarczę muszę użyć bardzo dużej siły / linka jest za mocno naciągnięta

Odnośnik do komentarza

Musisz sprawdzić najpierw parametr "pojemność przedniej przerzutki". Korba ma koła łańcuchowe 50-39-30, to ta wartość dla przerzutki musi wynosić co najmniej 50-30=20. Jeżeli jest więcej to ok, jeżeli mniej to musisz szukać innej przerzutki. Druga rzecz to ustawienie samej przerzutki tj. jej montaż. Trzeba ustawić ją na odpowiedniej wysokości względem korby. Tu pomocna jest naklejka którą Shimano nakleja na nowe przerzutki. Po prostu dopasowuje się przerzutkę tak by łańcuch zgrał się z tą naklejką i powinno być to dobrym punktem wyjścia do dalszej regulacji. Generalnie prace związane z przednią przerzutką to moim zdaniem najbardziej wku...e regulacje przy rowerze. W serwisie za 20 - 30 zł powinni uporać się z tym bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi

Za tydzień wymienię support  zalecany do tej korby czyli  o długości 113 mm

Obecnie mam 122 

Dzięki temu cała korba przesunie się o 4,5 mm z każdej strony

Myślę ze wtedy będę mógł wyregulować spokojnie górny zakres przerzutki śrubka H 

I mam nadzieje ze regulacja przedniej przerzutki  przebiegnie bez większych problemów -tak jak na pokazowych filmikach na youtube :P

 

Z serwisu nie skorzystam bo rożne są opinie o serwisie w moim mieście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...