Skocz do zawartości

Szosa na początek?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2017 o 11:59, amatorex napisał:

takie pytanie z ciekawości - a ten cube czy też spec nie będą lepsze ze względu na osprzęt na Tiagrze ? - co do sensy czy Kross Vento 3.0 będzie na podobnym poziomie ? ........a ponadto co myślicie o takim specyfiku  czy ewentualnie po założeniu np 28 na koła nie spełniałaby oczekiwań amatorskiego kolarza ?

Stara Tiagra to kiepski osprzęt. Sądzę że gorszy od nowszej Sory. No i Cube i Spec to rowery używane a tu ma nówkę sztukę.

 

Co do Haibike to bardzo przyzwoity rower. Jeśli jest to prawdziwy Gravel to powinien brać opony do 35.

Odnośnik do komentarza

Co prawda gravel to nie jest rower, który spełnia jakieś wyznaczone standardy, więc rowery z tej grupy mogą się między sobą sporo różnić. Generalnie gravel jest to połączenie przełajówki (szersze opony) z rowerem szosowym o geometrii endurance i szosowym napędzie. Czyli jak włożysz węższe opony to powinieneś dostać szosę typu endurance. Tu niestety tak nie jest. Spojrzałem w geometrię i jest ona bardzo dziwna. W rowerze w moim rozmiarze M, 54 cm, górna rura ma 56 cm, do tego dosyć krótka główka rury sterowej 155 mm, wymuszająca niską pozycję. Generalnie rower dla kogoś kto ma bardzo długi tułów. W mojej szosie endurance górna rura ma 54,8mm a główka rury sterowej 165 mm. Dosięg (reach) jest u mnie 380mm a tu 390 mm. Baza kół (odległośc między piastami) 1035 mm a u mnie 1000 mm. Napęd jest szosowy. Więc generalnie ani nie jest to gravel ani przełaj ani endurance. Co nie znaczy że zły rower tylko trzeba do niego człowieka o odpowiednich proporcjach. Ktoś taki jak ja, o długich nogach i krótszym tułowiu nie czułby się na nim komfortowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...