Skocz do zawartości

Rower Crossowy na lata


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten wykaz jest z gradacją,od najlepszej do najgorszej?

Nie, tak z głowy z grubsza, krajami.

 

Pytanie jest na ile innowacyjna jest dana firma. Z pewnością Specialized, Trek, Cannondale, Scott, BMC są bardzo innowacyjne. Natomiast nie mają swoich fabryk. Projektują i testują produkty w swoich centrach w USA czy w Europie natomiast sam proces produkcyjny jest zlecany fabrykom w Azji. Ale mają bardzo zaawansowane działy. Studia graficzne i inzynierskie, tunele aerodynamiczne, czy jak Trek własne 100 metrów kostki podobnej jak na wyścigu Paris-Roubaic na której Fabian Cancellara testował różne modele Treka.

 

Produkty masowe Specialized i Treka są produkowane w Chinach bo nie ma tam żadego skomplikowanego High Tech. Natomiast ich rowery ze średniej i wyższej półki są produkowane w fabrykach tajwańskich. Jest kilka takich fabryk na Tajwanie, które produkują większość najlepszych rowerów bo są w stanie zapewnić najwyższą jakość. Są to fabryki Merida, Giant, Ten Tech Composites, TopKey, Quest Composite Technology, G&M Carbon Components.

 

Generalnie tych podwykonawców dzieli się zwykle na 3 kategorie:

- śmietanka - zwykle właśnie te fabryki tajwańskie produkujące ramy najwyższej jakości, tzw. state-of-the-art manufacturers

- kompetentni- produkty najtańszych linii produktowych najlepszych producentów i produkty wyższej jakości średnich producentów

- kowboje - fabryki produkujące produkty masowe, tanio i kiepskiej jakości

 

W necie są prezentowane poglądy że podrabiane ramy czołowych producentów to odrzuty z prawdziwych linii produkcyjnych czy na nocnej zmianie. Jest to kompletna bzdura. Kontrola jakości i użycia materiałow w tych fabrykach jest tak scisła że nic się z nich nie wydostanie. Podróbki są produkowane przez fabryki kowbojskie. Wiele z nich produkuje w wielkich ilościach podróbki oraz ramy dla dużych odbiorców ram niskiej jakości, w tym wielu firm z Polski. Te najtańsze ramy i podrobki zwykle nie przechodzą żadnego testowania bo celem tych fabryk jest masowa produkcja za grosze a nie bezpieczeństwo użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy Rossignol sam coś produkuje. Mamy narty biegowe. Wiązania w nich mają naklejkę Rossignol ale są to wiązania firmy Rottefella. Czy Rossignol sam produkuje deski czy też kupuje w czyjejś fabryce to nie wiem. Są firmy, które mają swoje R&D a są takie, które tylko mają marketing. Do których należy Rossignol nie wiem.

 

Produkują dechy i to jedne z najlepszych.

Odnośnik do komentarza

Co do sklepów i sprzedawców macie swoje zdanie ale ja też mam swoje. Może dlatego, że szukając roweru dla siebie byłem w kilku sklepach i po głowie chodzi mi ten, w którym sprzedawcy byli na prawdę kompetentni. I wcale nie był to decathlon, choć i tam szukając szosówki spotkałem specjalistkę z dziedziny. Bardziej chodziło mi o przymiarkę do kilku rowerów, porozmawianie o tym jakie plusy i minusy mają konkretne rowery czy poziomy wyposażenia. Potem krótka przejażdżka. A na koniec najlepsze. Zbieram plusy i minusy i kupuję. Przy tym budżecie raczej ciężko kupić kiepski rower. Będą dobre lub bardzo dobre. Szczególnie do zastosowań jak w temacie. Opinie w internecie to jedno, opinie w sklepie to drugie. Kupujący musi sam zdecydować, a różnice w klasie osprzętu przy tej kwocie będą niewielkie i nie wpłyną na przyjemność z jazdy. Ot i tyle.

Odnośnik do komentarza

Nikt tu nie wrzuca wszystkich sprzedawców do jednego wora ;) Jasne że są też osoby kompetentne, znające się na rzeczy i potrafiące, a co ważniejsze chcące doradzić. I super ze akurat na takich trafiłeś przy swoich poszukiwaniach roweru. Ale jest też sporo takich które swoją pracę wykonują na tzw. ''odwal się'' lub po prostu nie mają o rowerach kompletnego pojęcia. Nie wiem jak jest w sklepach typowo rowerowych, ale sklepy sportowe gdzie rowery to jeden z setki produktów jest kiepsko. Dobór rozmiaru na podstawie wzrostu, albo teksty w rodzaju:

-klient: który z tych rowerów będzie dla mnie dobry?

-sprzedawca: proszę Pana, my nie sprzedajemy złych rowerów

Odnośnik do komentarza

Super dyskusja się rozwinęła, :). Chociaż w nie dała ostatecznej odpowiedzi na zadane pytanie. Ja nie szukam już roweru, bo go kupiłem. Przymierzamłem się do Rometa Orkana 4 (z 2016r, cena była atrakcyjna), i od tego zaczęła się moja przygoda na tym forum. W międzyczasie moją uwagę zwrócił, za sprawą tego forum, UNIBIKE VIPER GTS, ale ostatecznie kupiłem Scotta SUB 20... Jazda nim sprawia mi frajdę. czy wg Was to jest rower który może być zaliczony do TYCH CROSSÓW? Ktoś na tym forum napisał np że treki to nie są firmowe rowery. W takim razie co należy zaliczyć do przyzwoitych, czy też także firmowych rowerów?

Jak dla mnie Scott Sub 20 byłby na pewno na tej liście przyzwoitych crossów. :)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie czołowe firmy to:

 

Specialized, USA

Trek, USA,

Gary Fisher, USA

Cannondale, USA

Fuji, USA

Felt, USA

Santa Cruz, USA

GT, USA

Cervelo, Canada

Argon 18, Canada

Boardman, Wielka Brytania

Scott, Szwajcaria,

BMC, Szwajcaria

Pinarello, Włochy,

Colnago, Włochy

Cipollini, Włochy

Willier Trestina, Włochy

Bianchi, Włochy

De Rosa, Włochy

Look, Francja

Lapierre, Francja

Ridley, Belgia

Merckx, Belgia

Focus, Niemcy

Canyon, Niemcy

Stevens, Niemcy

KTM, Austria

Orbea, Hiszpania

Merida, Tajwan

Giant, Tajwan

 

To tak z grubsza :)

Podobno Spec od zeszłego roku w rekach Meridy :)

Odnośnik do komentarza

Merida o ile mi wiadomo, a nie bardzo to śledzę, przejęła mniejszościowy udział w Specu za co zapewne zagwarantowała sobie produkcję Specy w swojej fabryce na Tajwanie.

 

Edit

O, nawet znalazłem info. Nawet nie wiedziałem że było to tak dawno, w 2001:

http://www.bike-eu.com/home/nieuws/2001/8/correction-merida-buys-49-of-specialized-1014953

Odnośnik do komentarza

Ja rozważałem przez chwilę, jako połączenie cross-a i szosówki specialized diverge na tiagrze, wyższy model już sporo droższy.

 

https://www.specialized.com/pl/pl/men/bikes/road/mensdivergee5elite/129178

 

a tu masz używany trochę doposażony:

 

https://www.facebook.com/groups/1098640563537882/permalink/1366069783461624/?sale_post_id=1366069783461624

Odnośnik do komentarza

Merida o ile mi wiadomo, a nie bardzo to śledzę, przejęła mniejszościowy udział w Specu za co zapewne zagwarantowała sobie produkcję Specy w swojej fabryce na Tajwanie.

 

Edit

O, nawet znalazłem info. Nawet nie wiedziałem że było to tak dawno, w 2001:

http://www.bike-eu.com/home/nieuws/2001/8/correction-merida-buys-49-of-specialized-1014953

Racja, dawno to było. Słyszałem to ostatnio widać stary news :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...