Skocz do zawartości

Lżejsze koła do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się że jesteś zadowolony z kół i moich rekomendacji.

Co do pokrowców na koła to mamy ich wiele i używamy zarówno do przechowywania jak i transportu kół. Najlepszy stosunek jakości do ceny mają takie:

http://allegro.pl/pokrowiec-na-kolo-m-wave-rotterdam-29er-torba-i6775480334.html
Ale już bardzo trudni kupić. Mam chyba 5 czy 6 sztuk różnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza

Zwykle wyższa prędkość wynika ze sztywności i aerodynamiki kół. Tu mowy o aerodynamice nie ma.  Więc pewnie ze sztywności i w minimalnym stopniu jakości łożysk w piastach. Nie wiem jakie miałeś poprzednio opony. Ale Roubaix Pro też do wolnych nie należą. Więc po parę watów tu i tam i się uzbiera. A jakie dętki? Lateks czy te takie super light?

Odnośnik do komentarza

wcześniej miałem Schwalbe One Race Guard 25c. Teraz kupiłem zwykłe dętki Specialized Standard. Nowe koła mają płaskie szprychy - nie sądzę, że taki detal byłby jakoś bardzo istotny pojedynczo, ale jak mówisz cały zespół lepszych cech tworzy progres w prędkości. Pewnie koła są sztywniejsze, ale nie umiem tego oszacować.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie do końca rozumiesz oznaczenia. Obecny model kół Zonda ma obręcz o szerokości zewnętrznej 22mm natomiast szerokość wewnętrzna obręczy to 17mm. Na takie obręcze zakłada się obecnie opony 23C, 25C, 28C (realnie każda z nich będzie nieco szersza niż wskazywałby rozmiar opony), wszystko w zależności od tego jakie mamy oczekiwania pod kątem aerodynamiki, przyczepności i komfortu.

Odnośnik do komentarza

Mam stare Zondy 15C na których mam Roubaix Pro 25/28. Realna szerokość opony na tych obręczach to 28mm. Pompuję zwykle 5,5 bara z tyłu 5 z przodu przy moich obecnych 88 kg.

Z ciekawości na niedzielnym etapie po brukach Dumoulin pompował 4 z przodu, 4,5 z tyłu :)

 

Radek dobrze wytłumaczył. Szerokość zewnętrzna nowej Zondy to 22mm. Zaleca szerokość opony to 25 do 50 mm.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Chciałem kupić kiedyś te koła. Bardzo mnie kręciły bo miały odpowiednią dla mnie wysokość stożka, podobały mi się kolorystycznie i są produceneta, gwarantującego wysoką jakość. Nie są to jednak koła, mającego bardzo nowoczesny aerodynamiczny profil ani nie oferujące zbyt niskiej wagi. Są one alternatywą dla moich FFWD F6R, które mają trochę wyższy stożek czy Mavic Cosmic. Mają aluminiową powierzchnię hamowania co jest plusem ale stary wąski profil obręczy, pod opony 700x23 lub 700x25. Natomiast dla nas amatorów są wartościowymi kołami. Jest tylko kwestia czy kupić takie czy jednak kupić koła full carbon. Niewiele więcej, bo ciut poniżej 1000 euro kosztowały Fulcrum Racing Quattro Carbon ze stożkiem 40mm. Teraz podrożały na ponad 1200 ale sądzę że jak dobrze poszukać to się znajdzie za 1000.
http://www.wiggle.co.uk/fulcrum-racing-quattro-carbon-wheelset/

Te z kolei mają bardzo dobre review zarówno pod względem aerodynamiki jak i wykonania. Jest też trzech sprzedawców w Polsce, którzy mogą mieć FFWD i parę innych kół w dobrej cenie. Antkowiak w Wałczu FFWD i niemal identyczne koła pod swoją marką Jaan, Gidaszewski, Velo7 pod Poznaniem i Krzysiek Panfil, Profesjonalny Serwis Rowerowy w Warszawie.

No Limited ma też teraz wyprzedaż. Też można spojrzeć co mają.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Jacek za kawałek cennej wiedzy. Właśnie zastanawiałem się jak wysoki stożek byłby dla mnie najlepszy. Dopytywałem ostatnio jednego kolarza o wadze zbliżonej do mojej (65) który jechał na stożku 60 przód, 80 tył czy mu nie przeszkadza na wietrze, który akurat tego dnia wiał dosyć mocno, ale nie miał żadnych problemów. Te racing Quatro Carbon też miałem na oku ale czy 40mm będzie już dawał efekt aero? Szukam i kombinuję dalej.

No Limited ma nawet fajne koła. Rozumiem, że polecasz raczej omijać szytki - kiedyś wspominałeś, że to drogi sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...