Skocz do zawartości

Fotki z Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już nie tłuką zasad w telewizji? Jak było Rio, to po dwóch dniach myślałam już, że nie wytrzymam ;) Co wyścig, to komentator opowiadał albo o tym, jak się dorobili nowoczesnego toru w Pruszkowie, albo jakie są zasady. I tak na zmianę :D

 

Co do wywrotek, sama nie wiem, co lepsze. Pędzenie z góry i przeszuranie się w samej lycrze po asfalcie, to też nic przyjemnego ;) A też wsiadają i jadą dalej. Ale to też zawody i adrenalina robią swoje (nie, żebym umniejszała, zwyczajnie fakt stwierdzam - ja też na adrenalinie robię więcej, niż kiedy jestem trzeźwa na umyśle, to co dopiero tacy sportowcy).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Wedlug ocen tych, ktorzy uczestnicza w wyscigach, ok. 60% czolowki wyscigow Masters i dlugodystansowych maratonow mtb jest na dopingu. Jest to tez zwiazane z latwa distepnoscia takich srodkow. 1 op. 10 zastrzykow testosteronu kosztuje 100 zl. EPO jest duzo drozsze bo kosztuje 500 zl za 5 porcji. Ale co to jest dla kogos kto ma rower, za 30-50 tys zl, jak polowa czolowych mastersow. Jestem w tej chwili na duzym zgrupowaniu w Karpaczu z synem, gdzie sa trenerzy i zawodnicy z kilku klubow. Zaden z trenerow nie wierzy w czyste kolarstwo zawodowe. Jeden z nich twierdzi ze dzieki wpadce tego mastersa w Danii, dowiedzielismy sie na czy jezdzi CCC. Na Clenbuterolu. Bo to jest gosc scisle zwiazany z CCC.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jak sponsorzy nie są głupi, to kasę powinni od nich wyciągnąć.

 

Generalnie uważam, że stosowanie dopingu powinno być przestępstwem karnym zagrożonym karą więzienia. W końcu to zwykła oszustwo, wyłudzanie pieniędzy itp. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale we Włoszech jest to przestępstwo.

Od dawna uważam, że albo bawimy się uczciwie i za złamanie zasad eliminujemy zawodnika ze sportu na zawsze albo legalizujemy w pełni doping farmakologiczny i wtedy nikt nikogo nie okrada ze zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem za tak czarno-bialym podejsciem. Sadze ze moga sie zdarzyc przypadki, i takie byly, ze zawodnik wezmie nieswiadomie cos w czym znajduja sie zakazane substancje. Byly takie przypadki. Dotyczyly bodajze kulomiota, Konrada Bukowieckiego i naszego medalisty olimpijskiego, wioslarza czy kajakarza. Jeden z nich kupil jakis suplement diety skazony jakas substancja i udowodnil ze w tej konkretnej partii bylo skazenie. Uwazam tez ze mona mlodym ludziom dac druga szanse bo czasami jest to glupota a czasami inne zbiego okolicznosci. Od tego jest na przyklad 2-letnua dyskwalifikacja. Ale druga wpadka jak dla mnue powinna oznaczac dozywotnia dyskwalifikacje. A jeszcze zauwazcie ze nie ma kontroli dopingu mechanicznego w Polsce. A jestem pewien ze wystepuje.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest na pewno bardzo złożona i my kibice nie wiemy nawet części tego jaka jest prawda.

Czy sądzicie, że sponsor siedzący ileś lat w zawodowym peletonie nie ma pojęcia o dopingu? Aż tak naiwni na pewno nie są, więc karanie zawodnika jest tylko działaniem popisowym, nadającym się na pierwsze łamy gazet i ma za zadanie odwrócić uwagę od sedna. A może prawda jest taka, że dopingowicz jest jedynie kozłem ofiarnym w całej machinie. Takie ryzyko zawodowe, splendory zwija sportowiec a nie team ale jak go złapią to kara idzie jedynie w jego stronę a team popisując się grą aktorską rozkłada ręce i kiwa ze zdumieniem głową i dalej z innymi robią swoje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Sukces w zawodach sportowych to przedłużenie męskości zakompleksionych panów, tak samo jak dobre auto czy młoda blondynka u boku"  :D

To chyba było najlepsze wytłumaczenie dlaczego "starsi panowie po 40-stce" chcą stanąć na podium.

Dobrze, że jeżdżę byle czym, a żona to brunetka. :D No i 40-stka była już dawno temu. ;)

Skala dopingu jest jak dla mnie tak ogromna, że nie interesuję się jakimkolwiek sportem. Poza oczywiście jeżdżeniem na rowerze ale nie w sensie zawodów czy ścigania się.  ;) Doping, przekręty finansowe, fortuny płacone piłkarzom, problemy z klubami, trenerami.

Tragedia panie, tragedia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...