Skocz do zawartości

Test roweru crossowego Canyon Pathlite AL SL 8.0


Rekomendowane odpowiedzi

Rower ciekawy. Aczkolwiek sama idea crossa na XT przestała do mnie przemawiać. Ci, którzy chcą mieć najlepszą jakość może to kupią. Wiadomo że te rowery nie są robione pod nasz rynek, tylko pod rynki zachodnie gdzie siła nabywcza jest zupełnie inna. Ale koncepcja ładnego roweru na prostym amorze powietrznym, mającego np. pełne Deore i nie ważące dużo do mnie trafia. Estetyka na wysokim poziomie. Osprzęt też. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie trochę zbyt drogi (wiem - są tańsze wersje)i... dziwny. Kokpit akurat do mnie nie przemawia, wolę tradycyjny, malowanie OK ale na matowym lakierze szybciej widać wszelkie zadrapania. Sztyca podsiodłowa to pewnie jakiś majstersztyk ale też z racji prostoty wolałbym zwykłą. Co nie znaczy, że to zły rower. Kupić, nie kupić ale popatrzeć warto. ;)

Dobrze, że cross się trzyma na rynku. Im większa różnorodność tym więcej ludzi wybierze coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Są też tańsze modele, gdzie nie ma już tylu "bajerów": https://www.canyon.com/pl/fitness/pathlite/

Ale nadal jest powietrzny amortyzator, koła DT Swiss, a napęd Deore do typowej jazdy jest w zupełności wystarczający. Ja do testów chciałem w zasadzie właśnie ten najniższy model :)
ale akurat ich nie było i został ten topowy. Ale jak się przyjrzeć, to nawet ten na Deore jest świetnie wyposażony.

Odnośnik do komentarza

Z tymi sztycami D to ma to wady i zalety. Zaletę bo się nie przekręci i siodło jest zawsze równo po środku. Wadę bo może się zdarzyć taki pokrzywiony osobnik jak ja. Wyszło mi w tym roku na moim pierwszym w życiu bike fittingu że mam skręconą miednicę w lewą stronę. Latami coś mi nie pasowało z siodełkiem i kombinowałem jak koń pod górę. Po tym bike fittingu skręciłem je w lewo o 1cm. Głupio to wygląda ale wreszcie mam komfort. I zawsze jak się obcierałem to z prawej strony. Już wiadomo dlaczego.

 

Ten 6.0 też fajny i dobrze waży.

Odnośnik do komentarza

Łukasz, a jak ten amor powietrzny Suntoura? Coś pracuje na off-roadzie?

W kwestii przełożeń 2x11 jak w tym trekkingu z najtwardszym 38x11 czy też 1x11. Sciągnąłem dane młodego z Garmina z Mistrzostw Polski MTB. W czasie jak zaatakował na płaskim po płytach betonowych i szutrze rozkręcił na przełożeniu 32x10 51 km/h.

Odnośnik do komentarza

Łukasz, a jak ten amor powietrzny Suntoura? Coś pracuje na off-roadzie?

W kwestii przełożeń 2x11 jak w tym trekkingu z najtwardszym 38x11 czy też 1x11. Sciągnąłem dane młodego z Garmina z Mistrzostw Polski MTB. W czasie jak zaatakował na płaskim po płytach betonowych i szutrze rozkręcił na przełożeniu 32x10 51 km/h.

 

Będzie jutro wideo z testowania :) Ja się nim nie zapuściłem w jakiś specjalnie trudny teren, bo primo to nie moja bajka, sekundo, w Łodzi aż takich terenów nie ma :) Ale pojeździłem nim po fajnych ścieżkach i amor bardzo ładnie pracuje, choć trzeba oczywiście pamiętać, że to jest cross, a nie MTB.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...