Skocz do zawartości

Uchwyt na rowery do auta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wiem, że sezon rowerowy właśnie się kończy, ale teraz będą ewentualne promocje.
Poszukuję poszukuje uchwytu da rowery do auta. Modeli jest sporo, ale nie chciałbym zbyt wiele wydawać (nie wiem, ile razy go użyjemy), a kupować czegoś mało solidnego też bym nie chciał.  Uchwyt ma być przyczepiany na hak od mocowania przyczepki (taki, z ojcem, najlepiej pasuje). Dodam również, że ma być na 3 rowery.
Czy możecie jakiś uchwyt polecić.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W tym roku testowałem EuroClassic 3+1.

Bagażnik świetny, ale nie dla mojego auta chyba...

Całą drogę całość bujała mi się góra/ dół i z sercem na ramieniu jechałem.

Uprzedzając pytania:

Waga rowerów i uchwytu nie przekraczała dopuszczalnej;

Bagażnik był bardzo dobrze zamontowany.

Wydaje mi się, że oryginalny hak jest po prostu elastyczny (!) a wczoraj doczytałem, że producent auta nie zaleca przewożenia na haku więcej niż 2 (dwóch) (!) rowerów...

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam kupionego Amosa na trzy rowery. Nie jest może piękny, ale sztywny, dobrze trzyma rowery no i jest po prostu tani. Jeżdżę z rowerami ze śląska nad morze, na Mazury i nigdy nie było problemów. Jeśli nie wiesz jak często będziesz go używał, to chyba nie ma sensu kupować nic drogiego. Ewentualnie na olx jest dużo ofert wynajęcia takiego bagażnika za drobną opłatą.

c80429ce301ad909993304210a8bcb0c.jpg

Odnośnik do komentarza

Zerknij na coś takiego:

https://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-hak-xpress-2r-id_8176983.html

Co prawda tu jest wersja na dwa ale był też na trzy rowery. Sam się do takiego przymierzam ze względu na niższą cenę niż tradycyjnej platformy. Przed zakupem sprawdź max obciążenie samochodu, haka, i bagażnika. Wbrew pozorom nie jest tak różowo jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 4 sezon AMOSa na 4 rowery z odchylaniem. https://www.sklepamos.pl/produkty/szczegoly/31/platforma-na-hak-tytan-4 Cenowo jest bezkonkurencyjny. Był ze mną dwa razy nad Bałtykiem a także w Pradze oraz wiele razy trasy po ok.200km.Polecam za stosunek cena/ jakość. Po 4 sezonach pękł 1 pasek zapinający i wyrobiły się śrubki mocujące pałąki, ale nie sprawiają jeszcze problemów przy montażu. Wydaje się wytrzymały, 5 i 7 latki zrobiły sobie z niego odskocznie ( buja na zawieszeniu auta) :P.  Ja przed pierwszą długa podróżą tez stawałem jak najdalej od haka, ważę 94 kg i wytrzymał J . Największa jego wada jest chyba wygląd, a zwłaszcza  brak poczucia ze jest super wytrzymały.  Jest w opcji 2 i 3 rowery.

PS. Czytałem poradnik Łukasz o bagażnikach , i jak widzę Amos dalej nie daje światła cofania ( 7 pinowy wtyk), oraz informuje , że wszystko zgodnie z prawem. Ja jeździłem jeszcze z tablicą rejestracyjną z plastiku J, nie miałem nigdy problemów z Policją. Mam nadzieję , że za brak stopu tez mi nic nie stanie. Przy moim szerokim aucie rowery i tak mało zasłaniają światła . Ale gdybym teraz wybierał to wybrałbym hak z 13-pinowym złączem.

 

Ładniejszy jest w katalogu Juli https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-transportowe/zabezpieczanie-bagazu/bagazniki-rowerowe/uchwyt-rowerowy-609208/ , ale nie ma oferty na 3 rowery :(

Odnośnik do komentarza

Amosa też mogę polecić. Jeździ ze mną już trzy lata, nie tylko z rowerami. Jest uchylany, więc przy mniejszej klapie niż moja da się bagażnik otworzyć, a przy śrubie mocującej bagażnik jest otwór na zabezpieczenie, np kłódka, więc Łukaszu nie jest tak źle :)

 

Tutaj używałem platformy jako dodatkowego miejsca na cięższe bagaże w drodze do Norymbergi:

1766540f058a738aa1713c0d99ea0816.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak, według przepisów, jeżeli zasłaniamy rowerami światła, muszą one być wyciągnięte na zewnątrz (jest to różnie realizowane) i muszą być światła cofania, co tak naprawdę obliguje do używania 13-pinowej wtyczki w bagażniku i samochodzie: https://roweroweporady.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-a-gniazdo-7-lub-13-pinowe/

Mirekhood - ja pisałem o wieszaku, do którego zalinkował rowerowy365. To są ciut inne konstrukcje, niż platforma na hak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...