Skocz do zawartości

Jeżdzenie w Świętokrzyskim / Szosa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Popieram. Święta Katarzyna, Huta Nowa to okolice Świętokrzyskiego Parku Narodowego (tu troszkę ciężko z wjazdem na szlaki piesze). Nie strome górki, ale niektóre podjazdy wymagające, a zjazd spod Klasztoru Oblatów (drogą krzyżową) bardzo ciężki i uwaga na stopnie, bo mają niektóre po 50cm wysokości. Można też zmienić kierunek na zachód i w stronę Zagnańska (Dąb Bartek, który po nawałnicach lekko zniszczony, zbiornik wodny mały, ale atrakcyjny Kaniów) (pyszne i duże jagody w pobliżu za darmochę), Samsonów, Tumlin i Miedziana Góra (przy torze wyścigowym). Fajne okolice teraz i dużo nowych ścieżek rowerowych w okolicach Daleszyc, Sukowa, Borkowa, Marzysza, gdzie są nowe kempingowe pola nad zbiornikami wodnymi z bdb infrastrukturą teraz. Polecam również Chęciński Park i ruiny w okolicach Podzamcza Chęcińskiego. 

Odnośnik do komentarza

Byłem niedawno stacjonując w Brzezinkach koło Ameliówki. Jeździliśmy na szosach. Bardzo fajne asfalty między Cedzyną, przez Bęczków do Krajna, którymi wcześniej nie jeździłem. No i zrobili pas rowerowy wzdłuż drogi 745 do Ciekot. Z Ciekot do Św. Katarzyny chyba też zrobią bo kopią. To jest odcinek z dużym ruchem. Droga przez Psary nadal w fatalnym stanie. My to szukamy wiejskich, wąskich asfaltów z minimalnym ruchem i jakich ładnych zbiorniczków wodnych dla relaksu. Zalew w Cedzynie bardzo ładny, w Wilkowie i koło Ciekot też w porządku. Nieustająco brakuje trochę infrastruktury. Może po pandemii się rozwinie. Ten region jakby miał infrastrukturę to miałby mnóstwo turystów z Warszawy. Dojazd 2h. Tych okolic na zachód od S8 to prawie nie znam. Raz zrobiliśmy trip na mtb przez Świnią Górę i wylądowaliśmy w świetnej pizzerii koło Ćmińska. Właśnie się zastanawiamy czy nie pojechać w okolice Krajna, żeby mojego młodego przygotować do etapówki w Belgii w której będzie startował w sierpniu.

Odnośnik do komentarza

Brzezinki też dobrze znam, bo szkolna miłość tam mieszka... ? 

Od Katarzyny też robią ścieżkę, ale długo trwa już przygotowanie. Ma się ciągnąć właśnie od Zagnańska po Bodzentyn niby... Troszkę rządzący zmienili kilka lat temu i tak rozrzucili na samorządy lokalne, dlatego jest dużo "fragmentów", ale niestety nie złączonych ze sobą.. Tu problem.

A szlak Green Valeo lepiej rozwinięty po zachodniej stronie miasta... Najlepszy odcinek własnie od Końskich do Smykowa (ciągnie się aż do Tarnobrzega i chyba już nawet dlaej) Trochę to inaczej wygląda z mojej strony, bo ja latam właśnie nie głównymi, a takimi wiejskimi gdzie często nawet przez miedzę rower przerzucić trza... Mąchocice Kapitulne, Bęczków itp.  A pizza w Ćmińsku to chyba tylko La Formica znam, ale nie gustuję w niej... Krajno dla początkujących i zaawansowanych w sam raz na ćwiczenia. A praktycznie w samych CK, najlepszy "Stadion", gdzie mamy dużo trasek leśnych i blisko na każdą stronę miasta... 

Kielce nie są złe, szczególnie w okresie zimowym stoki narciarskie praktycznie w centrum... Polecam w Krajnie czy na Teleksie, głównie dla początkujących lub emerytów ?

A w lecie na Borków jak się ma Campera lub Sielpię. Duże zbiorniki i małe w okolicach gdzie dużo teraz agroturystyki za całkiem rozsądne $.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak zaczynałem tam jeździć z 10 lat temu to był dramat na trzycyfrowych drogach. Teraz ruch jeszcze większy. 
Pizza La Formica, nam bardzo podpasowała.
Mąchocice to własnie ostatnio tędy jeździliśmy okrążając zalew w Cedzynie. Tam kiedyś chyba Mistrzostwa Polski w kolarstwie szły.
Kolega, który ma działkę w Przysusze, koło Końskich, mówi że mu trochę nowych asfaltów porobili.
Narty nie moja bajka, chyba że biegowe, no i śnieg to pierwszy raz chyba był od paru lat.
Musimy sobie zrobić jakąś pętlę interwałową do treningu dla młodego. Podmąchocice się chyba nadają. Żeby się przebili z Wilkowa do Krajno-Zagórze, to byłby świetny podjazd do Krajno-Pierwsze. Optymalna byłaby pętla z dwoma podjazdami, takimi po 10+ procent.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorkiem z ciekawości nawet wybrałem się zobaczyć jak tam zmieniło się od zeszłego roku... Oj oj... dużo zmian...

Od Ameliówki praktycznie do samej Św. Katarzyny robiona jest ścieżka rowerowa z chodnikiem. Tragedia, szosa zwężona na max, pachołki zasłaniające dziury wycięte pod studzienki, wjazdy na posesje mają narzut kamyków, aby lepiej wjeżdżać (takie jęzory, które omijać trzeba), ruch wahadłowy, kipa i lipa Panie... Nie polecam w tym roku, bo przez burze cały cement i beton pospływał do rowów i tera czyszczą, więc może do końca przyszłych wakacji skończą... ??

Skończyli "kawałeczek" asfaltowej ścieżki przez ŚKatarzynę w kierunku Górna, ale też kiepsko z pomysłem... Ludzi jak mrówek i same lodziarnie...

Nawet taras widokowy zabity ludziskami w autach... Tak to pięknie, zielono, ciepło (wietrznie jak zawsze w Kieleckiem) i zboża już po pachy... Miły wieczór i tylko 45km...

Dla oceny wrzucam zdjęcia ?

img_20210721_192507_optimized.jpg

img_20210721_192651_optimized.jpg

img_20210721_195731_optimized.jpg

img_20210721_195749_optimized.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Faktycznie, świetnie jeździ się po tym regionie. Ja jeżdżę głównie rekreacyjnie i raz w tygodniu treningowo szybką pętlę. Mieszkam w Kielcach.

Green Velo przejechałem cały w woj. świętokrzyskim i bardzo mi się podobał. MORy są świetne. Zdecydowanie polecam też jechać na północ lub na zachód od Kielc (rejon Zagnańsk, Mniów, Górki Szczukowskie, Piekoszów). Natomiast właściwie w każdą stronę jest tutaj fajnie pojeździć i można zobaczyć coś ciekawego.

Wcześniej mieszkałem w Warszawie i to jest niebo, a ziemia. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie dyskutowałem z chłopakami z tych okolic gdzie jeździć. Jakieś nowe trasy mi podrzucili.

https://ridewithgps.com/routes/37071177?fbclid=IwAR0LOxjY5uXvSN-T7DutdzW9CaGYpQ5ufVZzALq8TIT0NtG-agW6bxIgxE8

https://ridewithgps.com/routes/37723523?fbclid=IwAR3YcDQyAECQ3OdMb2J-I66SbNvD3QjXRyXAVV7lLO1ddC6gIPnOPte3-uo

Zagnańsk przejeżdżałem. Świetna pizza jest koło Ćmińska, La Formica :)

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Maciek92 napisał:

Faktycznie, świetnie jeździ się po tym regionie. Ja jeżdżę głównie rekreacyjnie i raz w tygodniu treningowo szybką pętlę. Mieszkam w Kielcach.

Green Velo przejechałem cały w woj. świętokrzyskim i bardzo mi się podobał. MORy są świetne. Zdecydowanie polecam też jechać na północ lub na zachód od Kielc (rejon Zagnańsk, Mniów, Górki Szczukowskie, Piekoszów). Natomiast właściwie w każdą stronę jest tutaj fajnie pojeździć i można zobaczyć coś ciekawego.

Wcześniej mieszkałem w Warszawie i to jest niebo, a ziemia. 

To też do codziennego latania (Góki Szcz.-Zgórsko- Czerwona Góra- Morawica- Daleszyce- Górno) polecam.

Czekam od 2 msc w domu przez ponowne złamanie obojczyka i zwichnięcie 4 stopnia barku... Ehhh, a pogoda jeszcze fajna...

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, jajacek napisał:

Właśnie dyskutowałem z chłopakami z tych okolic gdzie jeździć. Jakieś nowe trasy mi podrzucili.

https://ridewithgps.com/routes/37071177?fbclid=IwAR0LOxjY5uXvSN-T7DutdzW9CaGYpQ5ufVZzALq8TIT0NtG-agW6bxIgxE8

https://ridewithgps.com/routes/37723523?fbclid=IwAR3YcDQyAECQ3OdMb2J-I66SbNvD3QjXRyXAVV7lLO1ddC6gIPnOPte3-uo

Zagnańsk przejeżdżałem. Świetna pizza jest koło Ćmińska, La Formica ?

Takie pętelki zawsze mile widziane. Mogę polecić tę, którą sam przejechałem niedawno: https://www.bikemap.net/en/r/9834116/

Pizzę koniecznie spróbuję, nie ma to jak zakończyć trasę albo w jej trakcie zjeść coś pysznego i ciepłego. ?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...


Po długiej przerwie i krótkiej rehab już msc na siodle i nie jest źle, nowe tereny i coraz więcej niespotkanych miejsc w pobliżu domu... Wczoraj ponad 50km i szlak pieszo-rowerowy prawie 10km przez las i PN, bardzo przyjemna traska od Barczy do Św.Katarzyny, polecam w mniej błotniste dni ? Ścieżki rowerowe w Wilkowie, Ameliówce, Górnie skończone, choć w mojej opinii i tak gorzej niż szosą..  Fajnie i chłodno 
A wjeżdżając z Park Natura 2000 na odcinku ponad 400m takie wycinki... ?

IMG_20220703_122300.jpg

IMG_20220703_131554.jpg

IMG_20220703_113024.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...