Skocz do zawartości

Dzień dobry :) CUBE AIM RACE


coderiese

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie;

trafiłem tu bo niedawno odkryłem kanał Łukasza na YT i bardzo mi się spodobała forma w jakiej go prowadzi. No i sama postać Łukasza - fajny, sympatyczny, skromny i porady bardzo fajne i trafione.  Bardzo pozytywny facet :)

 

Mam na imię Jacek, Mieszkam w Zabrzu. 

Miałem wiele rowerów - od Uniwersala w roku 1987, poprzez pierwszego górala z Rometu - Canyona, przez Bianchi Grizzly, Authora Basica. Ostatnie 13 lat ujezdzałem niezwykle udanego Unibike Flite z roku 2004 - rama 23", koło 26". Zjezdził ze mną całą Polskę niestety - 3 tygodnie temu się go pozbyłem - ktoś go po prostu zaiwanił .

Żaluję strasznie ale cóż - takie życie. Sam zresztą zaniedbałem kwestię bezpieczeństwa roweru no i sam się prosiłem :(

Z oryginalnego osprzętu oczywiście mało zostało - ostała się rama, widelec, obręcze, przednia przerzutka. Reszta z biegiem czasu była wymieniana. Zrobiłem na nim naprawdę sporo - rocznie jakies 3-4tys km. Ostatnie zdjecie z tegorocznych wakacji - na tydzień przed kradzieżą:

 

1ior5f.jpg

 

no ale cóż... ponieważ oprócz samochodu uzywam i roweru - trzeba bylo coś kupić. 

Wybór padł na Cube AIM RACE, rama 23", koło 29":

 

rh02gz.jpg

 

i pierwsze przejażdżki:

 

1z1qnue.jpg

 

10qgdnp.jpg

 

Pierwsze wrażenia? Jakkolwiek uwielbiałem mojego Flite'a, po jakiś 50-60km , na drugi dzień czułem kręgosłup (mam 195cm wzrostu i problem z odcinkiem lędźwiowym). Wczotraj machnąłem podobny dystans Cube - i dziś rano zero jakichkolwiek dolegliwości. Widać, kompletnie inna geometria ramy , widocznie lepsza dla mnie.

 

Gdzie jezdzę? Głównie asfalt ale z racji zamiłowań ( historia, fortyfikacje, urbex ) bardzo często zjeżdżam w las, piach, teren. Próbowałem jezdzić tam trekkingiem ale nie sprawdzalo się - góral jest dla mnie lepszy.

Póki co jestem zadowolony - zobaczymy jak będzie dalej.

Pozdrawiam wszystkich!

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

witajcie ponownie;

niedługo miną dwa miesiace z moim Cube. Wrażenia? Niezwykle pozytywne.

Przebieg nie jest wielki - ok 400km. Obowiązki rodzinne, służbowe, delegacje i niespecjalna pogoda.

Chociaz ostatnio udało mi się popedałowac w okolicach Polanicy. Tutaj, na górskich ścieżkach, rower pokazał wady i zalety koła 29".

Zalety - wiadomo. Lepiej toto jedzie, przyjemniej od 26" wjezdza się na wzniesienia.

Wady? Może to nawet nie wada  a kwestia przyzwyczajenia - zwrotność. Na krętych, lesnych górskich trzeba uważać - na 26" calowych kołach byłem szybszy i zwrotniejszy. Na 29" zaliczyłem wywrotkę :)

 

Ale poza tym - jest OK!

 

Drobne spostrzeżenia techniczne - trzeba było podokrecać szprychy - były luźne. centrowanie kól bo tył zacząl strzelać.

 

w tle panorama Polanicy:

 

o9mq39.jpg

 

Szalejów Dolny w jesiennym anturażu

 

25tyyvs.jpg

 

wieczorno-nocne testy oświetlenia

 

aom8sn.jpg

 

2s67adu.jpg

 

35a9i4p.jpg

 

 

po małych modyfikacjach - wymieniona korba i tylna przerzutka:

 

2wdr5s5.jpg

 

 

 

wprawdzie żałuję mojego wiernego Unibike to jednak komfort jazdy na 29 jest o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza

Z rogami to racja. Sama ubolewam, że zmuszona byłam do zakupu czarnych spdów, bo srebrne były 20% droższe.

Fajnie, że rower Ci spasował, chociaż też brakuje mi w większych kołach zwrotności, a mostek poprawia ją jedynie trochę. Mimo wszystko warto zmienić, bo nie jest to majątek. Z siodłem natomiast trzeba poeksperymentować, bo dochodzi ustawienie kolan względem osi pedałów i to już zaczyna być delikatna kwestia. Jakby nie patrzył, kolana rzecz bezcenna ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...