Skocz do zawartości

okulary przeciwsłoneczne na wyprawy rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele firm oferuje wiele okularów, ceny również przyprawiają o zawrót głowy. Na jakie firmy bądź konkretne modele warto zwrócić uwagę, a jakich się wystrzegać. Różne filtry, różne kategorie ochrony przed promieniowaniem, co wybrać?

Ja osobiście używam okularów firmy Solsken. Złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Cena do jakości rewelacyjna, wszystkie filtry w komplecie, lekkie i do tego wytrzymałe. Kupiłem okazyjnie za całe 39 zł. Dodatkowo mają neoprenowy pasek, który uniemożliwia zsunięcie się okularów z nosa.

Odnośnik do komentarza

Ja wcześniej miałem accenty, modelu nie pamiętam. Prosty model, co miały? Tylko UV400 i 3 pary szkieł: białe, pomarańcz i ciemne. Dość fajne, ani za bardzo ich nie czuć na nosie, dobrze zasłaniały boki. Cena około 90pln.

Teraz mam Arctica S-30B. Od poprzednich różnią się tym że są lżejsze, lepiej leżą na mnie, i mają anty-fog. Teraz już chyba nie do dostania, przestali ten model robić. Cena była około 130pln.

Podobno lidlowskie są dobre. Jednak mi nie pasują, źle leżą.

Odnośnik do komentarza

Ja rzadko jeżdżę w okularach, dlatego specjalnie w nie nie inwestuję. Miałem kiedyś Accent Shadow, ale ze względu na moją wielką głowę, po 15-20 minutach jazdy zaczynały mnie uciskać. W końcu je sprzedałem i kupiłem okulary, które już kiedyś miałem (tylko ktoś mi na nich usiadł :) BBB Element, tani prosty, ale fajny model. I ma dość elastyczne oprawki, więc pasują mi do głowy :)

 

Myślałem kiedyś nad jakimiś lepszymi, może z polaryzacją, ale używam okularów na tyle rzadko, że się nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza

Ja długi czas jeździłem w okularach Brendasport, ale to nie są okulary typowo rowerowe/sportowe. Ostatnio kupiłem w Lidlu okularki z wymiennymi szkłami (za około 40zł) z czego bardzo się cieszę, bo zależało mi na tym, żeby móc zmienić szkła gdy złapie mnie zmrok. Ogólnie docelowo planuję zakupić okulary ze szkłami fotochromatycznymi, ale z racji sporych cen na razie daję sobie spokój ;)

Odnośnik do komentarza

Ja w okularach jeżdżę zawsze. Niezależnie od pogody. Chronią nie tylko przed słońcem i promieniowaniem przez nie emitowanym, ale i przed muchami, deszczem, piachem i błotem. Dodatkowo polepszają widoczność w nocy i podczas deszczu). Używam Polaroidów i Uvexów ... nie są tanie, ale warto. Polaroidy od 3 lat są w stanie idealnym( jeśli chodzi o soczewki oczywiście) Uvexy mam od zeszłych świąt. Dzięki wymiennym szkłom nadają się na każde warunki :)

Odnośnik do komentarza

Hej,

Podepnę się do dyskusji, bo obecnie sam poszukuję okularów. Noszę soczewki, więc bez okularów bardzo szybko wysuszają się oczy:-/. Myślę własnie o fotochromatycznych, jeżdżę w różnych porach, dlatego też wydają mi się najbardziej rozsądne. Ktoś może miał/ma takie okulary np. shimano?

@Kaktus jakie masz okulary z Uvexa jeśli można zapytać, ja kupiłem na allegro i nie wiem, czy nie wpakowałem się w jakąś podróbkę bo nie jestem zadowolony zwłaszcza w mocno słoneczne dni :-/

Odnośnik do komentarza

Ja używam Accenta - początkowo modelu Monsoon - spoko na mój sagan rozmiar 60, ale od kiedy porysowało się szkiełko przyciemniające założyłem w nich żółte i od tamtej pory używam do jazdy wieczorem - bardzo fajnie podnoszą kontrast, aczkolwiek do zabarwienia otoczenia się trzeba przyzwyczaić.

A aktualnie do jazdy w dzień używam modelu Lizard z tym, że ze szkłami przyciemniającymi - czerwona lustrzanka i w czerwonej oprawce :)) - wydają się jeszcze większe...

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę czy okulary mają możliwość wymiany szkieł. Jak się porysują możesz je wymienić, a dodatkowym atutem jest możliwość wyboru koloru szkła w zalezności od potrzeby: w środku dnia - przyciemniane, wieczorem - bezbarwne lub żółte (w zależności od preferencji).

W zeszłym roku kupiłem sobie okulary, które niestety nie mają takiej możliwości. Przejechałem w nich około 5.5tys. km i są już tragicznie porysowane (wręcz pogarszają jakość widzenia). Czasami z mojej nieuwagi, a czasami po prostu przez piasek uderzający w nie podczas jazdy. Jakbym miał dzisiaj decydować - tylko wymienne szkła.

Odnośnik do komentarza

Hej,

Podepnę się do dyskusji, bo obecnie sam poszukuję okularów. Noszę soczewki, więc bez okularów bardzo szybko wysuszają się oczy:-/. Myślę własnie o fotochromatycznych, jeżdżę w różnych porach, dlatego też wydają mi się najbardziej rozsądne. Ktoś może miał/ma takie okulary np. shimano?

@Kaktus jakie masz okulary z Uvexa jeśli można zapytać, ja kupiłem na allegro i nie wiem, czy nie wpakowałem się w jakąś podróbkę bo nie jestem zadowolony zwłaszcza w mocno słoneczne dni :-/

 

Sportstyle 702 :) Zadowolony jestem strasznie! Co Ci nie pasuje w tych okularach?

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2015 o 16:56, kaktus napisał:

Sportstyle 702 ? Zadowolony jestem strasznie! Co Ci nie pasuje w tych okularach?

 

Mam jakieś za okolo 100zł juz nie pamietam modelu, bardzo szybko sie porysowały choć dbałem o nie w miarę możliwości:). W sloneczne dni rozpraszają niesamowicie promiennie, co bardzo pogarszało widoczność, ale wydaję mi się że kupiłem jakieś podróbki, allegro to chyba nie najlepsze miejsce na zakup okularów. Co do Twoich uvexów, są super, pełna rewelka, to też inna półka cenowa, ale myślę że warto zainwestować, myślę jeszcze o takich okularkach http://www.centrumrowerowe.pl/okulary-rowerowe/okulary/p,okulary-s20r-ph-fotochromatyczne-bialy-metalik-zielony-shimano,405766.html, ale te Twoje uvexy wezmę pod uwage:)) Dzięki za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2015 o 19:57, ArturKrk napisał:

Mam jakieś za okolo 100zł juz nie pamietam modelu, bardzo szybko sie porysowały choć dbałem o nie w miarę możliwości:). W sloneczne dni rozpraszają niesamowicie promiennie, co bardzo pogarszało widoczność, ale wydaję mi się że kupiłem jakieś podróbki, allegro to chyba nie najlepsze miejsce na zakup okularów. Co do Twoich uvexów, są super, pełna rewelka, to też inna półka cenowa, ale myślę że warto zainwestować, myślę jeszcze o takich okularkach http://www.centrumrowerowe.pl/okulary-rowerowe/okulary/p,okulary-s20r-ph-fotochromatyczne-bialy-metalik-zielony-shimano,405766.html, ale te Twoje uvexy wezmę pod uwage:)) Dzięki za odp.

Pozdrawiam

 

We wzrok zawsze warto inwestować! masz jeden do końca życia ? Co do allegro... zależy od sprzedawcy i od ceny... jeśli ten model u innych kosztuje duużo więcej, a na stronie producenta bardzo dużo więcej... coś musi być nie tak. 

Swojego czasu znalazłem buty "salomona" do biegania w terenie... zaskoczyła mnie cena - niecałe 100zł, a za swoje zapłaciłem 500 ten sam model... 

Odnośnik do komentarza

Ja za to bardzo chwalę sobie ochronę oczu ESS Crossbow. Wprawdzie to okulary balistyczne, ale mają kilka cech, które korzystnie wpływają na moją ocenę:

- bardzo lekkie

- pancerne (trzeba być naprawdę zdolnym, żeby je popsuć :) )

- szybko wymienne szybki

- świetnie trzymają się głowy (dzięki taśmie)

- komplet filtrów

 

Minus jest taki, że są dość drogie i czasem trudno je znaleźć w sklepach.

 

Generalnie uważam, że jest to też czysto indywidualna kwestia, każdemu pasuje coś innego, ale jak kolega Kaktus napisał, warto je mieć :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ten temat jest mocno przewałkowany w jednym z wątków na szosa.org. Na rowerze zawsze jeżdżę w okularach i nie widzę innej możliwości. Widzieliście kolarza na wyścigu bez okularów? Dopóki nie miałem problemów ze wzrokiem jeździłem w różnych tańszych okularach. Okulary na rower muszą mieć dwie podstawowe cechy: szkła odpowiednie do pogody i miękkie gumowe zauszniki, nieuwierające podczas wielogodzinnej jazdy. Z okularów które mi się sprawdzały były to Goggle i parę rodzajów Decathlonowych z wymiennymi szkłami. Teraz mają bardzo fajną serię Oreo i mam takie z czterama rodzajami szkieł i polecam.

 

Od czasu kiedy pogorszył mi się wzrok szukałem jakichś okularów sportowych ze szkłami korekcyjnymi robionymi na zamówienie, głównie do gry w tenisa ale także do jazdy na rowerze i samochodem. Tak się złozyło że od jakiegoś czasu bardzo mi się podobał jeden model Oakley'a który był na wyprzedaży, Split Jacket. Kupiłem go i do niego zostały zrobione na zamówienie, specjalne, fotochromatyczne szkła korekcyjne Zeiss, do celów sportowych. Koszt kosmiczny ale warto wiedzieć że jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...