Skocz do zawartości

Używany rower szosowy przedział cenowy od 2-2,5 tysiąca


Rekomendowane odpowiedzi

Do jazdy po drodze, bez jeżdżenia po lasach itp, tak żeby poprawić kondycję, zejść do niskiego poziomu tłuszczu z zachowaniem mięśni,  może interwały jakieś będę robił w tygodniu jazda raczej tak po 1h maks - wtorki i czwartki, w weekendy więcej, jakieś dłuższe trasy, zależy ile czasu będę miał...

 

Tylko ostatnio jeździłem na tamtym i tak trochę się chwieje, więc nie wiem czy to kwestia wprawy i wyczucia, czy nie da się za bardzo na takim robić interwały... czy może przez to że siodełko było za wysoko i pedałów nie było, ale jak stawałem na tych zaczepach to tak dziwnie się czułem ;P

 

https://zapodaj.net/c3dc952ee0df6.jpg.html

 

To zaznaczone to nie elastomery ?

 

 

Budżet tak jak w tytule fajnie by było wydać 2tys, ale jeśli będzie coś dużo lepszego za 2,5 tysiąca to byłbym w stanie tyle zapłacić...

 

Na tym szosowym zrobiłem 29km w 1h12min ciekaw jestem jak na innym by to wyszło...

 

Jak się uda to będę testował rower crossowy Unibike Crossfire Disk jak kolega wróci w weekend z urlopu i mi pożyczy... chce mieć porównanie jak się jeździ na takim i na takim, bo ostatnie rowery na jakich jeździłem to górskie i mają po 20lat  :)

Bo jeśli nie będzie wielkiej różnicy, a wygodniejszy i trwalszy będzie crossowy to może kupię nowego Rometa Orkana 4 tylko rocznik 2017, teraz są wyprzedaże 30-35% na 2016 i jak te pewnie zejdą to zaczną się 2017...

Odnośnik do komentarza
Ten ze zdjęcia to jakiś prehistoryczny model więc nie wiem co tam jest. W nowszych modelach jest odpowiednia budowa i geometria sprzyjająca komfortowi, czasami również jakieś wstawki typu elastomery. W nowych rowerach Tarmac nie ma żadnych elastomerów. Romet Orkan to przyzwoity rower. Widzę że nie bardzo sam wiesz co potrzebujesz. Na każdym rowerze można robić interwały i się nieźle upodlić. Prędkość jest odwrotnie proporcjonalna do komfortu. Jak chcesz jeździć jak naszybciej to odpowiedni będzie rower szosowy. Jak jeździć dla przyjemności po różnych nawierzchniach to niezły będzie rower crossowy taki jak Romet Orkan.

 

Porównywanie prędkości do innych jest trudne. Jakbym poprosił mojego 13-letniego syna żeby przejechał na maksa pętlę 30 km to zrobiłby to znacznie poniżej godziny, pewnie gdzieś w 54 minuty. Dziś przejechaliśmy lekki trening 90km w czasie 2:54. Ale my regularnie trenujemy a Ty nie. Więc takie porównanie nie ma sensu. Prędkość można poprawić na wiele sposobów. Przede wszystkim za pomocą bardziej aerodynamicznej pozycji. A taką można osiągnać tylko na rowerze szosowym.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie na jakie marki zwracać uwagę przy zakupie takiego roweru?

 

W zimie znajomy kupił Specialized Tarmac Comp z wbudowanymi elastomerami za 2,5tys...

 

Znajomi mi podpowiadają, żeby nie brać osprzętu niżej niż 105 lub Ultegra...

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-specialized-allez-na-shimano-105tce-CID767-IDp6RRR.htmlzobacz ten

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...