Skocz do zawartości

Relacja z użytkowania SRAM Level T


Rekomendowane odpowiedzi

Hamulce kupiłem jako nowe zdjęte z nowego roweru odrazu jak do mnie przyszły wymieniłem płyn na ATE Racing Blue póki co hamują bardzo dobrze jak na standardowe organiczne klocki Srama,modulacja jest bardzo dobra i czuć moment blokady koła ;) tłoczki pracują bardzo płynnie w przeciwieństwie do tych w shimano ;) będe relacjonował ich użytkowanie na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

Opinie o tych hamulcach są różne. Podobno ich wadą jest hamowanie w mokrych warunkach. Podobno jak się wjedzie w wodę to zaczynają wyć i ciężko się tego pozbyć. Podobno brakuje im też mocy a modulacja jest niepowtarzalna i że trudno też czasem zablokować koło. Zobaczymy też jak będzie z ich żywotnością bo jest to piętą achillesową SRAMa i z moich doświadczeń ich poprzednie hamulce i manetki zaczęły się rozpadać po ok. 2 latach intensywnego użytkowania.

 

Zgodne opinie są takie że jedne z najlepszych hamulców to SRAM Guide i Shimano SLX/XT 675/785. Ja mam 785 i z tego jak hamują jestem bardzo zadowolony. Testowałem 3 dni nowe Shimano M7000 i były rewelacyjne. Ale podobno M7000 i M8000 po jakimś czasie przedstawiają jakieś problemy. Koleżanka ma M8000 i na początku było rewelacyjnie a po roku użytkowania i paru odpowietrzeniach i zmianach klocków straciły połowę siły i modulacji i jest z nich obecnie niezadowolona.

Odnośnik do komentarza

No akurat w moim przypadku te hamulce hamują bardzo dobrze i wcale nie mają problemu z modulacją bo jest ona taka sama albo nawet i lepsza w porównaniu do Deore M615 ;) w deszczu zaliczyłem 2 wypady i piszczą tylko jak są mokre po rozgrzaniu tarczy problem nie występuje,w poniedziałek przyjdą mi klocki spiekane to wtedy będzie kosa ;) prawda jest taka że 80% ludzi nie jeździło na tych hamulcach a tylko powtarzają brednie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...