Skocz do zawartości

Wyprzedzanie w mieście - można, ale czy trzeba?


gizd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Od pewnego czasu poruszam się rowerem po mieście - i wiem że rower w danych warunkach może wyprzedzać z lewej lub prawej (dojeżdżając do skrzyżowania) stojące samochody (lub bardzo wolno poruszające się)   - jednakże co w sytuacji gdy nie chce wyprzedzać i wolę jak ten cieć czekać w korku?(gdy jadę np. na wprost przez skrzyżowanie) Czy w takim razie mogę sobie czekać zachowując odpowiedni odstęp i trzymając się na tyle daleko od prawej strony i środka że robię miejsce innym rowerom do wyprzedzania? Szczerze powiedziawszy to przez wiele lat jeździłem samochodem i widziałem już sporo wypadków i jakoś nigdy nie spieszyło mi się na tyle żeby zwiększać ryzyko utraty mojego zdrowia (bo jednak wyprzedzanie samochodów na/przed dużym skrzyżowaniu różnie się kończy) - w związku z tym zastanawiam się co dokładnie o tym mówią przepisy, czy takie postępowanie jest ok, jak jest widziane to przez pozostałych uczestników ruchu,przez was? (jeśli oczywiście jest duży korek w mieście to wtedy raczej wyprzedzam samochody, ale mówię raczej o normalnym ruchu gdzie uzbiera się ciąg 20 - 30 samochodów które po chwili ruszają).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...