Skocz do zawartości

Co jest nie tak z tymi sklepami internetowymi?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój pozytyw to: dystrybutor Topeak

BIKEMAN
ul. Samolotowa 4
03-984 Warszawa

 

i Pan Tomasz Gołębiewski

Mam ja sobie pompkę JoeBlow

Pompka została rozpirz.. (nie - nie ja to uczyniłem) - ukręcono w niej trzpień pomiędzy zespołem cylinder tłoczysko a przewodem elastycznym

Taka sobie długa rurka na dole w poziomie

Wiec wziąłem się za neta i za poszukiwanie czy takowa część do nabycia jest - i co? - nie w Polsce nie.

Topeak pisze na swojej stronie że jest to cześć zamienna - podaje nawet nr referencyjny i wszystkie detale.

https://www.topeak.com/global/en/products/pump-replacement-kit/732-swivel-hose-connector 

Ale w Polsce nie ma - kupić u TOPEAK'a też się nie da.

To uderzyłem do dystrybutora z jego listy - BIKEMAN'a

Podałem link, opis części - poprosili o zdjęcie elementu.

I niestety info że przepraszają ale takiego elementu nigdy nie zamawiali, jednak dali mi światełko nadziei

Po wysłanym zdjęciu - info że sprawdzą czy z demontażu naprawianych pompek im takie cudo nie zostało i zostało.

Krótka korespondencja, adres wysyłkowy podany i na pytanie o koszta (chociaż przesyłki) dostałem info, że to gratis wysyłka też i nawet informację o wysłaniu elementu.

Tak więc polecam BIKEMAN'a i TOPEAK'a

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Witam,moje pierwsze zakupy w Formicki-bike to prawdziwa porażka,na stronie sklepu kupiłem dwie koronki do kasety Xtr m980, otrzymałem mail z potwierdzeniem rozpoczęcia realizacji zamówienia,po trzech dniach ciszy napisałem do sklepu maila z zapytaniem,mail pozostał bez odpowiedzi, zadzwoniłem, okazało się że właściciel,pan Piotr dopiero poszedł na magazyn sprawdzić ale okazało się że obydwu części które kupiłem w ogóle nie ma na magazynie, właściciel w rozmowie ze mną bezczelny i arogancki, zachowywał się jakby to była moja wina że dzwonię w sprawie zakupionych produktów a to że wystawia do sprzedaży towar którego nie posiada to nie jego wina, żenada.

Karbonowy.pl, niestety to samo,na stronie sklepu kupiłem koronkę do kasety której nie było na magazynie, żadnej aktualizacji w ewidencji posiadanych produktów na stronie sklepu.

W Centrumrowerowe nigdy nie miałem żadnych problemów, zawsze produkty wysyłane na drugi dzień, kupione tam mnóstwo rzeczy,opony, siodełka,stery,linki,zero problemów. Przy procedurze reklamacyjnej opon tak samo zero problemów a nawet pozwolono mi abym nagrał film który ukazuję istotę problemu i dołączył go do w wniosku reklamacyjnego (opony wydawały piski i dziwne dźwięki przy skrętach).

Bikestacja, na dwa zamówienia żadnych problemów nie miałem ale były to dosyć popularne części. Gdy zapomnieli dodać do zamówienia pasty do karbonu to od razu przysłali oczywiście na własny koszt także złego słowa powiedzieć nie mogę.

Cyklomania, na siedem zamówień żadnych problemów i sporo części niedostepnych w innych sklepach,np.wklejany adapter mufy suportu 73mm,szybka wysyłka. Polecam

Sportosito,sklep który bardzo często ratuje mi tyłek gdy w żadnym sklepie nie mogę dostać tego czego szukam,koronki do starszych modeli kaset,nietypowe dolne bieżnie sterów i podkładki, zamówiłem u nich bardzo dużo części i nigdy nie miałem najmnieszego problemu, dętki,olej i spinka,do łańcucha,linki,zestawy przyłączeniowe do hamulcy hydr.,mogę polecić z czystym sumieniem.

Superbikemm, sprzedający z Allegro,kupione śruby do zębatki korby i zębatka do korby 42t, sprzedający godny polecenia,tarcza przyszła bez pina zabezpieczającego przed zaklinowaniem łańcucha,takie małe cuś podobne do śrubki,napewno wiecie o co chodzi,nie dość że nie wymagali ode mnie żadnych potwierdzeń to od razu przysłali to maleńkie coś na swój koszt,czyli wszystko jak należy.

Sparrow-bike.pl, sprzedający z Allegro,zakupione śruby do tarczy, końcówki linek, śruby do zębatki korby, wszystko super, zgodne z opisem i wysyłka na drugi dzień, polecam.

PRO-XC, sprzedający z Allegro, jako jedyny sprzedawca w Polsce posiadał bębenek Chosen do kół Spank Ozzy 26al evo, żadnych problemów z transakcją,jeden zakup po którym mogę polecić spokojnie.

Szatmar, sprzedający z Allegro,kupione stery,przelotki do pancerzy,kaseta,plastik do piasty Sram, śruba regulacji przerzutki. Sporo rzadkich, pojedyńczych części niedostępnych u konkurencji,polecam.

Rowerek,dobry solidny sklep z którym nigdy nie miałem żadnej przygody, kupione sporo części,ostatnio olej do łańcucha i gripy do kierownicy,szybka wysyłka i dobrze zabezpieczona przesyłka,polecam.

eny120, sprzedający z Allegro który w ofercie ma także dużo pojedyńczych części rzadko występujących u konkurencji, ostatnio zakupione hak do przerzutki,klucz do bębenka piasty, końcówki linki,kulki do piasty,smary i śruby/zaślepki do piwota mocowania hamulca w widelcu.

Dtbikes na Allegro czyli stacjonarny sklep i serwis Sportown.pl w Warszawie, żadnych problemów z zamówieniami w sieci, możliwość odbioru osobistego,z serwisu nie korzystałem bo naprawiam sam ale sklep internetowy godny polecenia.

firmalizard, sprzedający z Allegro,kupione koła Spank Ozzy,suport ceramiczny Fsa,opony jakieś,w sumie koło pięciu zamówień z którymi absolutnie żadnego problemu nie miałem, lubię tego sprzedającego bo ma zawsze jakieś promocje do -70% na różne akcesoria, rozmawiałem nawet raz z właścicielem przez telefon, miły, ogarnięty chłopak który zna się na temacie więc można śmiało zadzwonić bez obawy że usłyszymy "nie wiem trzeba zapytać producenta"

To moje zakupowe przygody z ostatnich dwóch lat,nie wszystkie ale jakieś 80%,bywa różnie,mam wrażenie że zależy na jaki dzień trafimy w danej firmie,najbardziej wkurza mnie brak aktualizacji zasobów magazynowych w stosunku do tego co widzimy na stronie internetowej sklepu a przydarzyło mi się to kilka razy, przecież nie o to chodzi abym z każdym zakupem dzwonił do sklepu i upewniał się czy to co jest sprzedawane w sklepie jest w magazynie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kolarstwo jest sportem klasy robotniczej. I tacy ludzie prowadzą potem sklepy. Jak ktoś pracuje np. w IT to różnica w jakości obsługi jest porażająca.

Bikestacja mam złe doświadczenia. Zamawiam głównie w Cyklomanii i CentrumRowerowe z polskich sklepów. Natomiast chyba więcej zamawiamy z Bikester, BikeInn, Rosebikes, Bike24. Czasem z kumplami z grupy rowerowej robimy wspólne zamówienia.

Bębenek do piasty Chosen to już od dawna nie szukam. Leży gdzieś sobie. Większość naszych sklepów nie ma towaru, który wystawia. Cyklomania to wiem że jak zamówię to nawet jak nie mają to ściągną z zagranicy. W Centrumrowerowe to jakieś proste zakupy robię tego co na stanie.

Ostatnio chciałem kupić korbę Rotora do torówki. Nawet jest polski przedstawiciel. Po iluś dniach z wielkiej łaski odpisał że jedną korbę to mu się nie opłaca ściągać. Nawet nie raczył się podpisać, więc nie wiadomo kto to napisał. W pompie mam takiego przedstawiciela. Zamówiłem sobie z Hiszpanii. Była za tydzień.

Rosebikes nam parę dni temu przysłał kasety i łańcuchy zamówione w lutym :) Ale za to w starej cenie typu 50 Euro za kasetę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...