Skocz do zawartości

Jedzenie na rower, przygotowane samemu i inne.


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pojawiły się nowe modele  kurtek sofshellowych np Rogelli Umbria 2.0,Andrano 2.0. Są cienkie i bardzo elastyczne, z przodu mają membranę przeciw wiatrową , ewentualnie rękawy z membraną (Andrano), cała reszta dobrze oddychająca. Przeznaczone do ubierania się "na cebulkę".  Świetne materiały, niestety trochę kosztują.

Mam awersję do firmy Rogelli. Wszystko co z niej miałem a trochę tego już było, był to wyjątkowy shit jakościowy. Natomiast proponuję obejrzeć co ma w ofercie polska firma BCM Nowatex. Mam ich ciuchy już 10 lat i nadal nieźle żyją. A materiały też były dobre. O niebo lepsze od Rogelii.

Odnośnik do komentarza

Nie piszę o odblaskowych, bo te są do kitu pod każdym względem (nawet widoczności, bo nie wiem po kiego walić taki kolor, który zresztą zaraz jest brudny lub wyblakły, zamiast do normalnego ubrania wszyć z pozoru dyskretne białe/szare pasy, które przy kontakcie z najmniejszą wiązką światła pokazują swą moc ;)).

 

Kiedyś, jadąc samochodem - zobaczyłem przed sobą dwie żółte kamizelki. A nie byłem w najlepszej formie ;). Oblały mnie zimne poty, ale jak podjechałem bliżej - okazało się, że to dwóch rowerzystów. Uff... Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe ;).

Podobne wrażenia odnoszę, kiedy widzę motocyklistów w kamizelkach z napisem: POLSKA.

Odnośnik do komentarza

Ja to się już od dyskusji na temat kasky głowię, jak tu się dokonała taka volta :D

 

Tłumaczenia pogód się nie podejmę, bo to jest tak, jak z rowerami aluminiowym i karbonowym - na jednym i drugim czuć nierówności, ale na aluminium jakoś doskwierają one bardziej ;) No i tak samo jest u mnie z tym wiatrem. Niby tutaj większy, a jednak przy jeździe pod wiatr nie schodziłam poniżej 15, natomiast z wiatrem jakoś wcale 30 na luzie nie miałam. Więc ja już naprawdę głupieję, jak to dokładnie hula :rolleyes: O ile jednak w tej kwestii nie należy zbytnio mnie słuchać, o tyle już temperaturę na północy i południu faktycznie odczuwa się zupełnie inaczej. Może kwestia wilgoci, może wysokości nad poziomem morza? Ale jednak jest różnica.

Odnośnik do komentarza

Mnie uczono że im bliżej równika tym cieplej. Więc u Ciebie Elle, powinno być cieplej niż w Wawie a u mnie cieplej niż w Kołobrzegu :)
Wyjątkiem są dziwolągi typu Prąd Norweski co powoduje że w Bergen bywa ciepło i palmy rosną. Ale Tomek co tu jest na forum i mieszkał w Bergen pisał że jak zaczęło padać w listopadzie to skończyło w marcu :) To ja już wole naszą pogodę :)
Najbardziej podobała mi się pogoda w okolicach Antalyi, w Turcji, gdzie mieszkałem ponad rok. Zimą zwykle 10-20 stopni a latem co prawda do 38-40 ale wtedy lekka bryza od morza i sucho więc dało się wytrzymać.

Odnośnik do komentarza

No chyba też już wolę naszą :)

 

Z tymi temperaturami całkiem możliwe, choć z drugiej strony zimy bywają w Tarnowie ostrzejsze niż nad morzem (co też naturalne, bo od morza zawsze to nieco cieplej). Ale to mówię o takich "zimach zimach", a nie obecnym stanie rzeczy. Teraz to widać różnicę na przestrzeni kilkunastu kilometrów - normalnie stacjonuję w Słupsku i jak tylko zaczynam zbliżać się do morza, tak na 5-10km od brzegu, to mimo tego że są drzewa i wody przecież nie widać, tylko wiem, że gdzieś tam jest, od razu zaczyna się ostrzejsze powietrze. Tak żeby porównać to wizualnie: dwa dni temu wychodziłam w pochmurny poranek z domu w Słupsku. Bez rozgrzania generalnie wystarczała mi potówka z krótkim rękawem, cienkie rękawki z Deca, na to potówka z długim i kamizelka. Lekko chłodno, ale po kilometrze już w sam raz. Gdy po 75km (więc rozgrzana) przy ładnym słoneczku około godziny 16-17 wyjeżdżałam "na metę" w Ustce, do tego ubrania dostałam od razu grubą bluzę z kapturem, a na to jeszcze kurtkę przeciwdeszczową, wypiłam z pół litra ciepłej herbaty i i tak nie mogłam się zagrzać, więc tylko kilka fotek i zwiałam z plaży do samochodu ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...