Skocz do zawartości

Obejma sztycy - banalne pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie banalne ale szlag mnie trafia jak po każdej jeździe rowerem muszę podnosić siodełko, gdyż mi się obsuwa....przykręcone na maksa (obejmą z zaciskiem). Mam tu na myśli rower merida i ich oryginalny zacisk...co kilka dni muszę podnosić o ok 1-2cm sztyce....jest niby przykręcona mocno, aby siodełko na bok przekręcić muszę włożyć dużo siły....Zacisk na maksa przykręcony (to już mój drugi, gdyż pierwszy się ułamał).... no i istota problemu: myślę, że wagowo 110kg robi swoje ale rower przewiduje większe obciążenie :).... nie wiem czy jak zmienię zacisk na zwykły imbusowy to rozwiążę problem?

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe że to pomoże ;) U mnie oryginalnie było właśnie na śrubę, zmieniłem na zacisk i też zauważyłem że po każdej jeździe muszę poprawiać wysokość.

Mam zamiar z powrotem założyć ten skręcany i powinno być OK.

Ta będzie ok czy szukać lepszej:

http://allegro.pl/obejma-podsiodlowa-accent-light-31-8mm-zacisk-i6754905480.html

 

i 31,8..... jeśli mam sztycę: MERIDA comp SB0 27.2 to ta będzie dobra?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonany czy pomoże. Może tak, może nie. Moja koleżanka ma sztycę alu w swoim Giant Talon i już cudowaliśmy prawie wszystko co możliwe. Smarowanie specjalną pastą, zmiana zacisku. Nic nie dąło. Niektóre ramy lub sztyce nie trzymają wymiarów i tyle. Trzeba by zmierzyć dokładnie suwmiarką.

to co...zmienić sztycę?

 

może taki zacisk:

https://www.rowertour.com/p/71475/author-aco-315-obejma-podsiodlowa-z-zaciskiem-mimosrodowym-272-318-mm-

Odnośnik do komentarza

Zacząłbym od zacisku na śrubę. Z tym że śruba musi być dobrej jakości. Teraz większość śrub to takie gówno że parę razy przykręcisz porządnie i gwintu nie ma. To samo z bitami do śrubokrętów i imbusami. Sama gówniana chińszczyzna, niemal jednorazowa. Fajny patent z tym Authorem na dwie śruby.

 

Swoją droga jakby ktoś wiedział gdzie kupić dobrej jakości śruby niech da znać. Ja już swoje z zacisków wymieniałem wiele razy.

Odnośnik do komentarza

Sam przerobiłem temat: pomiar otworu rury podsiodłowej średnicówką na różnych wysokościach (przede wszystkim na wysokości zacisku) - wtedy wiadomo jaki wymiar ma mieć sztyca. Kupno sztycy możliwie zbliżonej i jej ew. przetoczenie. Udało mi się spasować sztycę z rurą z luzem rzędu 0,2mm/stronę co rozwiązało sprawę. Tyle tylko że moja waga to ok 70kg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...