Skocz do zawartości

Pierwsza szosa do 2500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niecały rok temu postanowiłem, że kupię rower szosowy. Fundusze prawie w całości zebrane, teraz się rozglądam za modelami. Ma to być pierwsza poważniejsza szosówka, do treningów i jazdy rekreacyjnej. Generalnie nie wymagam zbyt dużo, myślę że Sora mi wystarczy. Mam 182 cm wzrostu, 89 cm w przekroku. Który z tych modeli (lub innych) będzie najlepszym wyborem? Oraz jaki rozmiar ramy mam szukać? 

 

Wypatrzyłem poniższe modele: (w kolejności, który byłby lepszym wyborem według mnie)

ROMET HURAGAN 2 2017 za 2400 zł (myślę, że wynegocjuję do ok. +\- 2200)

 

https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_2,10,713,714,14577,2017.html

 

GIANT CONTEND 2 2017 miałbym za ok. 2600 zł

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/contend-2

 

KROSS VENTO 3.0 2015 za ok. 2650 zł (niestety tylko M)

 

https://www.kross.pl/pl/road/vento-3-0

 

KROSS VENTO 2.0 2017 

 

https://www.kross.pl/pl/road/vento-2-0

 

 

Odnośnik do komentarza

IgorK jeśli miałbym zwracać uwagę na takie rzeczy jak owijka, najprawdopodobniej nie kupiłbym roweru w tym pułapie, bo wybór jest na prawdę wąski. 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje innych rowerów, te które podałem, wymieniłem dla przykładu :) Dzięki za odpowiedzi, posłucham innych :) 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A dlaczego "niestety"? Claris może nie jest szczytem marzeń ale Opel Corsa też dla wielu nie. A pomimo tego ludzie jeżdżą i sobie chwalą. Jesli to pierwsza szosa, to weź taką na której nauczysz się i sam stwierdzisz czego tak naprawdę potrzebujesz. Zdobędziesz doświadczenie, odłożysz trochę kasy i wtedy może kupisz lepszy. Ja kupiłem za 2 tys. Tribana co prawda na Sorze bo to była prawie najtańsza propozycja (był jeszcze jeden ale mi się nie podobał) ale gdyby był Claris też by był ok.

Jeśli weźmiesz Spec-a to masz większe szanse na późniejszą dobrą cenę odsprzedaży, ew. jak zajedziesz osprzęt (a to nie takie łatwe w szosie) to wymienisz na lepszy.

Romet wg mnie też jest OK. 

A jak będziesz za długo czekał to sezon się skończy i sobie nie pojeździsz  ;)

Odnośnik do komentarza

Z mojego doswiadczenia to nalezy kupic najlepszy rower na jaki kogos stac. Czesto bedzie to rower na kilka lub wiele lat. Jak sie kupi cos badziewnego to zwykle poniesie sie spore dodatkowe koszty podczas wymiany. Allez ma dobra rame i widelec. Ale trzeba pamietac ze zakup lepszego osprzetu do tego roweru odbedzie sie w cenach detalicznych. A te sa jakies 30-40% wyzsze niz jak sie dostanie osprzet wraz z rowerem. Upgrade Allez do np. najnizszej dobrej grupy Tiagra 4700 to koszt 2000 wiec niemal tyle co kosztuje caly ten rower. Nie wiem jak nowa Sora bo na niej nie jezdzilem. Moze jest niezla. Poprzednia byla dla mnie nie do zakceptowania. A rower na czesciowym Shimano 105, Triban540 kosztuje 3300. I to jest dla mnie poziom majacy sens i rower na lata. Jezdzilem na podobnym jakies 5 lat. A wszystko co kupilem oszczednosciowo przyprawilo mnie o bol glowy i niepotrzebne koszty bo trzeba to bylo potem sprzedac za grosze.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Roweru z deca nie chcę brać, jak sobie pomyślę ze taka obsługa będzie "serwisowała" mój rower to podziękuję. Ja od sprzętu wiele nie wymagam. I tak miałem się zamknąć początkowo w 2000 zł. Oszczędnościowo, tak samo jak budżetowo to pojęcia względne. Dla mnie rower za 2500 to długo i ciężko zarabiane pieniądze. Mam dopiero 17 lat, nie ma sensu się pakować w nie wiadomo jaki sprzęt,  bo nie mam pewności czy np. za rok będę mógł w ogóle jeździć. Oszczędnościowo i badziewnie było by dla mnie w przypadku Tribana 500. Uważam że Sora mi w zupełności wystarczy, może kiedyś jak będę miał normalną pracę pozwolę sobie na coś lepszego :)

Odnośnik do komentarza

@JakubP, nie wiem co masz na myśli "taka obsługa" ale obsługa z Deca wcale nie jest taka zła. Pamiętaj, że wszędzie pracują ludzie. nawet w tzw. "porządnych serwisach". I nawet tam zdarzy się, że ktoś coś spieprzy bo ma zły dzień"bo mu żona nie dała". Decathlon jest masowym sprzedawcą dlatego reklamacji i złych opinii będzie sumarycznie więcej. Ja akurat mam dobre z nimi doświadczenia. Rower przygotowany, reklamacja przyjęta i zrealizowana wzorowo. Na rowerze za 2 tys. zrobiłem ok. 8-9 tys km i byłem zadowolony. Ale może nie mam dużych wymagań...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...