Skocz do zawartości

[Rower crossowy] Rozmiar ramy / wybór roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na wstępie chciałem tylko powiedzieć, że jestem nowy zarówno na forum, jak i tak samo świeży w temacie rowerów. Szukam roweru crossowego (chyba), przystosowanego głównie do jazdy po mieście oraz luźne trasy do 50km, przeważnie drogi asfaltowe, ale wiadomo jak to w mieście -  drogi bywają różne, krawężniki wysokie, czasami trzeba gdzieś podskoczyć, itp. Dodatkowo dodam tylko, że jestem raczej fanem dynamicznej i szybkiej jazdy, ale nie chciałbym roweru stricte wyczynowego.

 

Problem w tym, że jestem dość wysoki (199cm, 96kg) i nie bardzo wiem jak szukać roweru pod siebie przez internet, bo naczytałem się o geometriach ram i że pod MTB rama może być niższa, pod treka taka sama już być nie może i przyznam szczerze, że mam już trochę sieczkę w głowie. Chciałbym, żeby osprzęt był jako taki, wiadomo nie klasa światowa, ale żeby był minimum poprawny - stąd też myślałem o używce, gdyż na pierwszy poważniejszy rower nie chciałbym przeznaczać zbyt dużo środków. 1200 zł to już taka górna granica, oczywiście jak będzie dobra okazja i warto będzie dopłacić parę groszy to budżet mogę naciągnąć.

 

Trzy przykładowe linki z allegro:

Męski Trekking=rama 56cm=Koła 28=Led=Alfine 8 (6899306314) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Męski Pegasus<55cm
Rower Męski Hercules na Deore (6895115371) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Ostatni spodobał mi się najbardziej (czysto wizualnie), natomiast jeżeli wierzyć internetom 20 cali to przy rowerze trekkingowym rama na wzrost ok. 175cm, no i posmutniałem, bo jednak jestem trochę wyższy. Nie muszę mieć ramy pod 2 metry, bo jeżdżę teraz ciut mniejszym i jeździ się w miarę komfortowo.

 

Proszę o jakieś wskazówki odnośnie zakupów i może nakierowanie mnie na właściwy tok myślenia, jeżeli błądzę.

Będę niezmiernie wdzięczny, bo zajawka kipi mocno, jeździć się chce, a nie ma na czym sad.png

 

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...