Skocz do zawartości

składak na ramie accent peak czy warto kupic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów jest to mój pierwszy post gdyz przymierzam sie do zakupu roweru i znajomy chce sprzedac rower ktory zlozyl mu serwis na jego zamowienie. rower byl malo uzywany jeden sezon i chce za niego 4500zl czy warto tyle dac za taki rower? z gory dziekuje za pomoc w podjeciu decyzji ?

 

 

Specyfikacja roweru

Rama rowerowa: Accent Peak 29" (2016) rozmiar L

https://allegro.centrumrowerowe.pl/accent/geometria_peak_29_2016.jpg

Amortyzator: RockShox 30 Gold TK Solo AIR 29" 100mm Poplock (skok przerobiony na 120mm)

Koła: DT SWISS M442 29" 240S/350 CL RWS + opony Continental X-King 2.4

Mechanizm korbowy: SLX FC-M672 175mm 40x30x22T

Manetka: (L) Shimano Deore XT SL-M780 (2/3 rzędowa), (P) SL-M670 (10 rzędowa)

Przerzutka: (P) Shimano FD-M781 40/42T obejma (uniwersalny ciąg), (T) SLX RD-M675 SGS

Kaseta: Shimano SLX CS-HG81 11-32z 10 rzędowa

Łańcuch: Shimano XT CN-HG95

Hamulce: Shimano Deore XT BR-M785

Tarcze: Shimano Deore XT SM-RT81 160/180

Kierownica: Ritchey WCS 2X WET BLACK 720mm

Mostek: Specialized Mountain Stem 31.8 x 75 6D (wznos)

Stery: Accent

Chwyty: Answer Fall Line XC czerwone

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie do końca warto. Jak dobrze poszukasz dostaniesz nowy Peak SLX za 5000 i 250 zł w bonach na akcesoria. W tej cenie dostaniesz amor RockShox Reba warty 2000 a kolega oferuje warty 1000 RockShox XC 30. Który na dodatek został przerobiony bez sensu bo im dłuższy skok, tym golenie powinny być szersze żeby utrzymać odpowiednią sztywność. Ten amor powinien mieć dużo mniej skoku. Kwestią do wybadania są koła. Koła są na dobrych obręczach. Jeśli są piastach 240s jak sugeruje opis to są to bardzo dobre koła. Ciekawe ile ważą. A jak i ile był używany to sam musisz ocenić. Nie widząc roweru powiedziałbym że bym się przede wszystkim zastanowił czy chcę nowy z RS Reba czy chcę się targować za tego. Bo 4500 to raczej nie.

Odnośnik do komentarza

Po tych zdjęciach to nic się nie da ocenić. Dopiero co gość wystawił rower taki jak mój, używany w dobrym stanie za 3000. Specialized Crave na Reba i XT mogłem niedawno kupić za 3200.  3000-3500. W tych granicach. Bardzo przyzwoity nowy Kross B7 2017 można kupić za 4200. Te koła wyglądają mi na warte 1000, więc może 3500 ale nie jestem specjalistą od wyceny używanych rowerów. Nie wiem ile będziesz musiał włożyć w serwis, czy nie ciekną zaciski hamulców, czy amor nie potrzebuje pełnego serwisu, który kosztuje 350 zl i czy dostaniesz gwarancję na ramę i amor.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...