Skocz do zawartości

Potrzebuje porady brubeck thermo


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Potrzebuje pomocy przy wyborze ciuchu do jeżdżenia na wrzesień / październik (później pewnie zmienię rower na bieżnie) . Jeżdżę wieczorami kiedy jest już chłodniej i dosyć wieje (zwłaszcza że większość czasu jadę blisko wody / po polach) .

 

Wykombinowałem żeby sobie kupić zestaw Brubeck thermo (bluza + spodnie) na pierwszą warstwę i na to wkładać krótkie spodenki w których jeździłem teraz i na górę wiatrówkę. 

 

Pytanie moje czy wg was to się sprawdzi, obawiam się czy seria thermo nie będzie za ciepła na teraz????? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Musisz sobie odpowiedzieć jak bardzo jesteś ciepłolubny :D Ja do min +10 jeżdżę w samej koszulce z krótkim rękawem, poniżej zakładam lekką wiatrówkę (z przewiewnymi strefami). Długie spodnie zakładam poniżej +5. Dopiero w okolicach 0 zakładam bieliznę z długim rękawem, lekką bluzę i cięższą kurtkę. Poniżej -2 już raczej staram się  nie jeździć, nie daje rady nie tyle odzież, ale buty. Marzną mi stopy w spd :) Wrzesień i październik to jeszcze raczej ciepłe miesiące, ale tak naprawdę musisz sam przetestować jakie zestawy odzieży są dla ciebie odpowiednio. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli po 5 km jest mi nadal zimno to wiem, że ubrałem się źle. 

Odnośnik do komentarza

Marek .. boże  :o ... to ja w tym tygodniu wieczorem w koszulce rowerowej z krótkim rękawem + wiatrówka  + krótkie spodenki zamarzam od kolan w dół i na przedramionach ... stąd moje knucie w temacie. Faktem jednak jest że a) jeżdże dosyć wolno, b) wieje u mnie mocno c)pocę się - zawsze się pociłem i chyba zawsze będę. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam brubecka ale tego najlżejszego. Jeździłem w nim do 10 stopni i bylo całkiem spoko. Mówimy o szybszej jeździe. Dobrze odprowadzała pot na zewnątrz wiec tylko koszulka byla mokra. Dlugi rękaw był dobry i zły bo czasami bylo za ciepło ale jednak lepiej mieć niż nie. Teraz korzystam ze zwykłej koszulki plus do tego rękawki i jest idealnie. Na zimniejsze dni polecam jednak albo dobra wiatrówkę albo nawet bluzę.

Aha jeszcze jedno, jeśli nie jesteś pewny rozmiaru koniecznie przymierz pamiętając ze to na być obcisłe :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...