Skocz do zawartości

Wymiana kasety z usunięciem jednej koronki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy mogę kasetę 9-cio rzędową założyć na piastę ale usunąć z niej jedną koronkę tak by w efekcie kaseta miała 8 rzędów? Piasta docelowa przystosowana jest do kaset 8/9 rzędów. Czy dystans który będzie demontowany muszę założyć - jeżeli tak to w które miejsce: przed nasunięciem kasety czy między nakrętkę a ostatnią koronkę?

 

Druga sprawa: mam szosowy napęd 3x9 grupa Sora (pełna grupa, 50/39/30, 12-27). Pochwalę się: na takim zestawie bez zatrzymywania/schodzenia z roweru dojeżdzam do schroniska Odrodzenie na Przełęczy Karkonoskiej:

(http://www.altimetr.pl/przelecz-karkonoska.html).

Miejscami nie jest lekko - zastanawiam się nad wymianą kasety. Czy ta przerzutka obsłuży kasetę z największą zębatką 32T a może 34T?

 

Postaram się podać model przerzutki.

 

Odnośnik do komentarza

Możesz usunąć koronkę ale musisz założyć dystans. Nie ma większego znaczenie czy z przodu czy z tyłu. Widziałem oba rozwiązania w praktyce. Tak czy tak będzie niezbędna regulacja przerzutki i ograniczenie zakresu jej pracy śrubami na przerzutce.

 

Jak pod Karkonoską potrzebowałem 30x29 żeby wyjechać. Ale jak dużo ważę, zwykle koło 85. Stara Sora na pewno nie obsłuży 34. Wątpię żeby obsłużyła więcej niż 28 lub 30. Nowsze szosowe przerzutki Shimano obsługują do 32. Ale chyba sporo przerzutek 10-rzędowych obsłuży 9-rzędów pod warunkiem że mają te same wartości uciągu linki.

Odnośnik do komentarza

Możesz usunąć koronkę ale musisz założyć dystans. Nie ma większego znaczenie czy z przodu czy z tyłu. Widziałem oba rozwiązania w praktyce. Tak czy tak będzie niezbędna regulacja przerzutki i ograniczenie zakresu jej pracy śrubami na przerzutce.

 

Jak pod Karkonoską potrzebowałem 30x29 żeby wyjechać. Ale jak dużo ważę, zwykle koło 85. Stara Sora na pewno nie obsłuży 34. Wątpię żeby obsłużyła więcej niż 28 lub 30. Nowsze szosowe przerzutki Shimano obsługują do 32. Ale chyba sporo przerzutek 10-rzędowych obsłuży 9-rzędów pod warunkiem że mają te same wartości uciągu linki.

Model przerzutki:  RD3500. Nie znam roku produkcji bo kupiłem jako używaną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...