Skocz do zawartości

Cross do 2000-2300


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Rozglądam się za rowerami crossowymi do jeżdżenia głównie po asfalcie, ale lubię czasem wjechać na leśną drogę. Rzuciły mi się w oczy dwa modele: Unibike Crossfire GTS Disc oraz Merida Crossway 40-D. Widziałem obie ramy i Merida wydaje się solidniejsza i trochę ładniej wygląda. Który wg Was jest lepszy? Jestem także otwarty na inne propozycje. Zależy mi na regulacji kierownicy jak i blokadzie amortyzatora na widelcu. :)

Odnośnik do komentarza

Napęd jest bardziej jednorodny w Unibiku, w Meridzie korba od suntoura, kaseta sunrace i reszta to mieszanka Shimano. W Uni masz wszystko od Shimano, no i lekko większy skok amorka. Opony to coś co zawsze idzie wymienić. Oczywiście rower musi się też podobać, bez tego zniknie połowa frajdy z jazdy :)

 

Dzięki. Mocne konkrety. No o ile nigdy nie patrzę jakoś na wygląd to wygląd roweru jest dla mnie mega ważny. Chociaż do Meridy przekonywała wygoda.

 

ja też wybrałbym Unibike. Lepsze przerzutki no i polski produkt:) a no stopkę dorzucają ;P

 Zdrajco. Osz Ty a pisałeś w innym poście, że wygodnie się jeździło na Meridzie. :D

 

Chyba po prostu wybiorę się jeszcze raz do rowerowego i znowu przymierzę te 55cm z 22" Unibike'a. 

Odnośnik do komentarza

hehe no mi wygodniej, ale nie znaczy, że Tobie:) To subiektywna ocena. A ostatecznie kupiłem Orkana;P Musisz sam spróbować obydwa i porównać ?

 

ja mam 5.0.. ale 4.0 w takiej cenie wygląda fajnie, za to co zostanie możesz coś podkręcić, albo miec na akcesoria;P https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/crossowe/p,rower-orkan-4-0-srebrny-21-2016-romet,629026.html?skad=googlepla&gclid=Cj0KEQjwp83KBRC2kev0tZzExLkBEiQAYxYXOsAJEy5eGdOwy5UglwWHeSbLWZ7a2II5zjUps9NA4lcaAghk8P8HAQ

Odnośnik do komentarza

No właśnie byłem pozytywnie zaskoczony tą niższą wersją Meridy (mieli akurat niższy, ale rama ta sama). Nastawiony na Unibike'a byłem, ale jak wsiadłem to jakoś poczułem ten rower.

 

Problem w tym, że Orkan totalnie mi się nie podoba. Kojarzy mi się z komuniami w latach 90'. Wychodzę z założenia, że osprzęt można wymienić, więc rama jest najważniejsza. Przeskok z mojego używanego, pewnie kilkunastoletniego górala, który już ledwo zipie, nawet taki sprzęt będzie śmigał idealnie. :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...