Skocz do zawartości

Jakie opony i dętki polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast złapanie gumy IMHO ma bardzo mało wspólnego z dętką, jest to głównie związane z oponą.

 

Oj, ma wiele wspólnego. Przy przebiciu nie, ale przy przyszczypnięciu jak najbardziej. Jeśli założysz dętkę Extra-Light, która ma cieńsze ścianki,

to o wiele łatwiej jest ją przebić, właśnie przez przyszczypnięcie.

Odnośnik do komentarza

Do miasta mogę polecić Schwalbe Sammy Slick. To opony 700x35c semi slick, faktycznie mają bardzo niskie opory toczenia i są lekkie (350g na oponę). Na asfalcie są bardzo szybkie, ponadto zachowują niezłą przyczepność, jeszcze mnie nie zawiodły.

Na ubite szutry i do lasu, do jazdy rekreacyjnej też dają radę, ale na piaszczyste drogi w ogóle się nie nadają.

Z dętek testowałem kenda i schwalbe ultra light (jeżdżę na nich od półtora sezonu) i jeszcze nie zdarzyło mi się przyszczypnięcie, może to kwestia farta, albo pilnowania ciśnienia w oponach i mojej niskiej wagi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam . Co do opon schwalbe . Ja niestety mam pecha . Z przodu oponę mi po prostu zerwało z obręczy , bo mi dętka wystrzeliła , a z tyłu zaczęło wyłazić piękne jajo . Opony poszły tydzień temu do reklamacji i czekam na odpowiedź . Chcę też zapytać , czy jeśli przesiądę się z opon 700x38c na 700x40c to będzie jakaś bardzo odczuwalna podczas jazdy różnica ?

Odnośnik do komentarza

Witam . Co do opon schwalbe . Ja niestety mam pecha . Z przodu oponę mi po prostu zerwało z obręczy , bo mi dętka wystrzeliła , a z tyłu zaczęło wyłazić piękne jajo . Opony poszły tydzień temu do reklamacji i czekam na odpowiedź . Chcę też zapytać , czy jeśli przesiądę się z opon 700x38c na 700x40c to będzie jakaś bardzo odczuwalna podczas jazdy różnica ?

 

Żadna

Odnośnik do komentarza

Fajna oponka . Myślałem też coś o oponach CST . Mają kilka fajnych. Co do dętek to gdzieś mi się rzuciło na oczy , że są ciut grubsze niż standardowe , a także jakieś z żelem w środku . Ciekawe jak to się sprawuje . Są jakieś dwa razy droższe niż standardowe - tzn te z żelem uszczelniającym . Te zwykłe tyle , że ciut grubsze przy większej wadze kierowcy mogą okazać się ciut wytrzymalsze . Choć na zwykłe też specjalnie jakoś narzekać nie mogę . Chyba też zmienię oponki na ciut większe .

Odnośnik do komentarza

Raz zamontowałem taką samouszczelniającą i nie mam dobrych doświadczeń. Wylewa się z niej płyn i zasyfia rower. Może jest to dobre jak ktoś ma kiepskie opony ale jak mają wkładkę antyprzebiciową jak te na których jeżdżę to nie widzę powodu ich stosowania. CST miałem raz, wiele lat temu i nigdy więcej. To jest chyba najtańszy chłam jaki jest na rynku ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza

Wieżę , że nie tylko ty masz takie doświadczenie , bo już gdzieś czytałem , że dopóki dętka cała to i rower jest czysty . Potem już tak wesoło nie jest . Jednakże te ciut grubsze dętki chyba są godne uwagi . Do tego jakaś fajna opona z dobrą wkładką i można kręcić km na rumaku . O tych oponach muszę jeszcze poczytać , bo ponoć ostatnio dają radę i maja kilka fajnych patentów .

Odnośnik do komentarza

Witam . Co do opon schwalbe . Ja niestety mam pecha . Z przodu oponę mi po prostu zerwało z obręczy , bo mi dętka wystrzeliła , a z tyłu zaczęło wyłazić piękne jajo . Opony poszły tydzień temu do reklamacji i czekam na odpowiedź . Chcę też zapytać , czy jeśli przesiądę się z opon 700x38c na 700x40c to będzie jakaś bardzo odczuwalna podczas jazdy różnica ?

Roznica nie bedzie odczuwalna jesli wezmiesz ten sam model opony z tej samej mieszanki. A ze raczej nie bedzie dwoch tak bliskich rozmiarow tej samej opony i kupisz inna to juz roznica w zachowaniu moze byc; rozmiar realnie moze byc inny niz podany 40c, mieszanka gumy moze byc inna, konstrukcja i waga opony rowniez.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...