Skocz do zawartości

[Kask na cross-a]


Rekomendowane odpowiedzi

Kask kupiłbym markowy. 500 nie musi kosztować do takiego zastosowania. Mam zaufanie do firm Specialized, Bell, Uvex ale jest też wiele innych bardzo dobrych. Rudy Project, Laser, KASK, POC, Giro, Alpina, Pytanie czy ma bardziej chronić czy być bardziej przewiewny. Koleżanka na MTB jeździ jako jedyna z naszej paczki w kasku do enduro, który lepiej chroni tył głowy niż standardowy kas MTB. Ja do MTB używam taniego Specialized Align który, kosztował poniżej 200 zł. Na szosę mam bardziej przewiewny i lżejszy Specialized S3. Belle, które miałem też były bardzo fajne i ochroniły mi głowę podczas wypadków. Kolega ma fajnego Uvexa za ok. 200 zł z siatką na owady. Kask musi być osobiście przymierzony bo każdy ma inny kształt głowy i bywa różnie. Kask należy kupić w uznanym sklepie. Na Allegro roi się od podróbek kasków czołowych firm. Jak ktoś zamierza jeździć dużo latem to przewiewność jest kluczowa. I kask musi być w sam raz. Ani za duży ani za mały. Decathlon ma sporo kasków Bella. Lepsze firmy mają też crash protection. Jak rozwalisz to przynosisz i kupisz taki sam za pół ceny.

 

Można poczytać np. to:

http://thesweethome.com/reviews/best-bike-helmet-for-commuters/

Odnośnik do komentarza

Dawno nie interesowałem się kaskami. Jest sporo tańszych, bardzo fajnych, tak w klasie 200-300 zł. Natomiast jeden drogi zwrócił moją uwagę:

https://www.sporti.pl/product-pol-56391-Kask-rowerowy-LIVALL-BH60-z-Bluetooth-i-oswietleniem-LED-czarny.html

Fajny bajer. Wbudowany mikrofon i głośniki BT, kierunkowskazy. full wypas :)

 

Swoją drogą mogę szczerze polecić sklep sporti.pl do którego prowadzi link

Kupowałem ostatnio od nich zaciski do hamulców i dawno nie natrafiłem na sklep rowerowy z tak dobrą obłsugą.

Zadzwoniłem z zapytaniem czy mają na magazynie i pytając o pewnie szczegóły techniczne.

Za kilkanaście minut oddzwonili

Zamówiłem przez Allegro

Poprosiłem o fakturę imienną z innymi danymi niż w zamówieniu

Szybko wszystko potwierdzili mailem

Wysłali tego samego dnia

Następnego dnia u mnie

 

Byłem mile zdziwiony porównując do żenujacej obsługi Bikestacji czy molochów rowerowych z Bydgoszczy i Poznania.

Odnośnik do komentarza

Z tych tańszych to dobre wrażenie robią na mnie:
Specialized Align - 179 zł
Lazer Blade - 225
Bell Event - 230
Uvex I-VO - 179

Fajne są Bell Array, Volt i starszy model Sweep (taki miałem). Ceny najróżniejsze. Ponieważ Sweep i Volt to starsze modele, można je czasem tanio kupić. Kilka fajnych podobnych do siebie z Giro i Met widziałem. Pytanie gdzie to wszystko pomierzyć.

A Airbike na Ostrobramskiej 64 na pewno Specialized. Znalazłem w sieci że duzo kasków ma jakiś bikesalon.pl na Ostrobramskiej 38B.
Ja swoje ostanie kaski kupowałem w SportSet na Obozowej.

Jeśli chodzi o Crash Replacement to producenci piszą tak:

Specialized
HELMETS
Crashed helmets may be replaced for customers at 20% off of the retail price. To qualify, the helmet must be no older than three years from the date of purchase.

Bell
Q:Does Bell Have a Crash Replacement Program?

A:Bell is interested in your safety and in advancing our state-of-the-art in head protection. If your helmet is involved in an accident you may be able to get a credit toward a new helmet from Bell by doing the following:
Send us…
a. Your damaged helmet
b. A copy of your dated cash register receipt
c. A letter describing your accident (in as much detail as possible)

Giro
Q: Does Giro have a crash replacement program?

    If your Giro helmet has been involved in an accident, you may be eligible for a discount on a new Giro replacement helmet.

    To learn if your helmet qualifies, please email us at giro-consumersupport@giro.com with the below information:

    · Picture(s) of the damaged Giro helmet
    · Giro helmet model and serial number
    · Giro helmet size and color
    · Giro helmet manufacture date
    · Your full name
    · Your phone number
    · Your shipping address

    This Crash Replacement Program is available to US customers only. For Giro customers outside of the US, please email us for information on a program that is applicable to you.

Uvex: brak info
Lazer - brak info

Czy coś z tego Crash Replacement działa w Polsce - nie wiadomo

Odnośnik do komentarza

Ja od tego sezonu używam kasku Kellys Rocket: 

http://zdjecia.bikeworld.pl/produkty/medium/odziez_kaski_kellys_rocket_a937d.png

Jest mi w nim tak wygodnie, że w trakcie jazdy zapominam, że mam go na głowie. Co ciekawe, nie brałem na początku tej marki w ogóle pod uwagę, na kask natrafiłem przypadkowo szukając... spodenek :D Kask ten jest dostępny w kilku kolorach, mnie akurat spodobał się biały.

Odnośnik do komentarza

Wygląda bardzo ładnie. Ale jednak jak mogę mieć w podobnej cenie Bell i Kellys to sorry ale dla mnie nie ma tematu. Chcociaż być może są na niemal identycznym poziomie.

W ogóle to kaski przed wprowadzeniem do sprzedaży powinny przechodzić testy zderzeniowe jak samochody. Wtedy może było by wiadomo co i jak. 

 

Swoją drogą to wczoraj oglądałem szosówkę jednej dziewczyny od nas z klubu. Kellys URC 50, karbon na Shimano Ultegra. Bardzo wysoka jakość wykonania. Może Słowacy doszli już do niemieckiej jakości.

 

Co do kasków to są to czasem subiektywne oceny. Kolega miał bardzo poważny wypadek z idiotką w samochodzie, gdzie cudem przeżył. Lekarz mu powiedział że żeby nie ten kask to już by nie żył. To był akurat Spec Prevail. Więc on innego już nie kupi :) A po tym jego wypadku też młodemu kupiłem Prevail. Na swojej głowie oszczędziłem :)

 

Ostatnio jakiś włoski zawodowiec pokazywał jak wyglądał jego Prevail po tym jak na zjeździe w górach zderzył się na zakręcie z niedźwiedziem. Niedźwiedź na szczęcie nie był roszczeniowy W każdym razie łeb miał cały :)

 

A widziałem jak kolegi , tani kask, rozpadł się na szczątki. I takiego na pewno nie kupię, mimo że chętnie bym tu coś oszczędził. Tak samo jak nie kupię samochodu SangYong, Tata czy jakiejś taniochy tego typu. Bezpieczeństwo rzecz bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...