Skocz do zawartości

Jaki rower dobrze wyposażony miejski/Trekking ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam dobrze wyposażonego i wygodnego roweru miejskiego.

Musi posiadać amortyzatory przednie i mile widziane także w sztycy pod siodełkiem.

Hamulce tarczowe mocne na szybkie zjazdy z górki.

Niska rama do wsiadania najlepiej na jednej profilowanej grubej rurce centralnej.

Koła max 26 (za dużo jest 28). Przerzutki min. 3x7

Kierownica zakrzywiona do jazdy w pozycji prostej.

Mocny bagażnik, pełne błotniki.

 

Wzrost 172cm. wygląd męsko/damski. Szersza opona minimum 1.75" lub 2 w zwyż.

 

Moje prawie idealne propozycje :

 

1.) 95% ideał jak dla mnie: wady: koło 28" wąskie 1.40;   http://www.dobrerowery.pl/winora-bermuda-28-2017?from=listing

2) Dokładnie tak jak ten wyposażony:   GAZELA 5 - TREKKING - Romet

3:) Taka konstrukcja ramyGiant Argento 3 W / Miejskie / Rowery / Katalog Rowerowy 2017

4:) Równie ciekawy model ale bez tarcz ale z podpórką przy tylnik kole smile.png CTM SIESTA / Miejskie / Rowery / Katalog Rowerowy 2017

 

Może ktoś potrafi połączyć te modele w jeden ideał ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Koło 28 jest wyraźnie większe i bardziej uciążliwe dla mnie. Mam taki i rower jest znacznie dłuższy, koło mniej stabilne na boki, ciężej zaparkować i wygląda jak wysoka koza.

Dlatego 26 jest jeszcze często spotykane, większy wybór, lżejsze i szybciej przyspiesza takie koło na start zaś 28 startuje mułowato ale potem jedzie szybciej.

 

Miała to być przeróbka jeszcze na elektryka dlatego ma być full tarcze i amory oraz niska rama, a bateria w bagażniku.

 

Na bazie takiej baterii w bagażniku i takiej stylowej ramie ale z amorami, tarczami itp..  http://imgur.com/a/swv43

Odnośnik do komentarza

Koło 28 jest wyraźnie większe i bardziej uciążliwe dla mnie. Mam taki i rower jest znacznie dłuższy, koło mniej stabilne na boki, ciężej zaparkować i wygląda jak wysoka koza.

 

Z Twojego opisu wynika, że to rower jest za duży, a nie koło. Jeśli koło jest niestabilne na boki to jest wina jakości koła, a nie jego rozmiaru (ewentualnie może jest coś nie tak z oponą).  A z parkowaniem nie wiem o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza

Podłącze się do tematu. Poszukuję roweru do 1000 zł. Budżet ograniczony mocno ale może się uda. Rower ma służyć do dojeżdżania do pracy (ścieżka rowerowa plus miasto) razem ok 22km w jedną stronę. Użytkownik mąż ok 110kg, wzrost 196. Nie znam się totalnie ale chce mu zrobić niespodziankę, wiem, że bardzo chce jednak fundusze go wstrzymują. Możemy co jakiś czas ulepszać rower więc może uda się kupić coś fajnego na jazdę do września a przez zimę ulepszyć? Z używanym problem ponieważ nie jestem w stanie sama  stwierdzić w jakim stanie jest rower.

 

edit : używany Rixe cross xc 4.0 28' z 890zł i opis z ogłoszenia - podpowiecie?

- rama aluminium

- roz 55cm

-przerzutka przód shimano sis 3

 - przerzutka tył shimano altus 8

hamulce tarczowe

 

 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...