Skocz do zawartości

proszę o poradę - rower używany do 1000zł, który wybrac?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zupełnym laikiem w dziedzinie rowerów, szukam dla siebie roweru do jazdy rekreacyjnej głównie po mieście ale czasem też po drogach zapiaszczonych leśnych na działce. Mogę wydać do 1000 max, najchętniej zamknęłabym się w 800 zł (budżet studencki niestety)
Znalazłam dwa rowery które wizualnie mi odpowiadają :) proszę o radę który będzie lepszy, czy są one w ogóle warte uwagi? I jaką kwotę warto za nie zapłacić, nie chcę przepłacić z powodu mojej nieznajomości tematu. Próbowałam je porównywać według tych parametrów o których tutaj wyczytałam  i mam chyba w miarę pełną specyfikację obu ale całościowo trudno mi to porównać i ogarnąć co z tego w sumie wynika. pomóżcie proszę. 

 

moje typy:

tańszy    Kellys Omega CRX, z 2006 roku więc chyba dość stary jak na rower, ostatnie lata przestał w piwnicy.  Przerzutki przod Shimano C102, tył Alivio. Hamulec APSE. dokładna specyfikacja pod tym linkiem http://www.bikekatalog.pl/2006/?ppg=show&baza=rowery&pid=2740  żadne części nie były wymieniane. Zastanawiam się czy w rowerze z 2006 roku te części mogą być jeszcze w pełni sprawne, czy raczej będę musiała połowę osprzętu wymienić?(rower był używany weekendowo podobno) Jeśli bede musiała w niego wpakować kasę zanim będzie w pełni sprawny do jazdy to różnica 200zł w cenie się zniweluje. To cross a nie goral i zastanawiam się tez czy da rade nim normalnie po  ścieżkach leśnych jeździć?

 

droższy   Author Unica z 2014 roku, sprzedajacy podaje taka specyfikacje: 
Widelec: MUSTANG (63 mm)

Przerzutka tylna: SHIMANO RD-TX35 Tourney 
Przerzutka przednia: SHIMANO FD-TX50 (31,8 mm)
Liczba biegów: 21
Manetki: SHIMANO Revoshift 3x7
Mechanizm korbowy: PROWHEEL 42-34-24
Wkład suportu: VP COMP monoblok
Hamulce P/T: TEKTRO 837AL
Dźwignie hamulca: TEKTRO tworzywo/ aluminium
Wolnobieg: SHIMANO MF-TZ21 14-28 (7)
Łańcuch: KMC Z51
Opony P/T: AUTHOR Spanker 26" x 1,95"
Obręcze: aluminiowe 36 otworów
Piasty P/T: QUANDO, 36 otworów

 

powiedzcie proszę czy któryś z tych rowerów jest zdecydowanie lepszy, pod jakim względem. Jeszcze jedna kwestia: kellys ma koła 28, author 26, czy przy jeździe rekreacyjnej robi to jakąś istotną różnicę i na czym ona polega? 
Przepraszam za może głupie pytania ale dotychczas mój kontakt z rowerami ograniczał się do okazyjnego przejechania się veturilo. 
jeśli komuś będzie się chciało to przeczytać i pomóc to bardzo serdecznie dziękuję

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile masz wzrostu i jaka długość nogi, wtedy łatwiej dobrać wielkość kół i ramy. Zasadniczo na kołach 28 powinno być trochę lżej i przyjemniej.Co do rowerów to jeśli ten Kellys stał 11 lat w piwnicy i od nowości nic w nim nie było robione to może się okazać że trzeba wymienić kilka części, a na pewno potrzebny będzie kompletny serwis. Generalnie sprawa z używanymi rowerami jest taka że trzeba je obejrzeć osobiście, trochę się na rowerach znać i liczyć się z tym że i tak trzeba będzie wyłożyć dodatkową kasę na wymianę kilku części - przeważnie chodzi o napęd.

Sprawdź sobie oferty takich firm jak: SPARTACUS ; LAZARO ; KANDS do 1000 też coś mają i przynajmniej będą to rowery nowe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...