Skocz do zawartości

Rozmiar dętki do opony plus ciśnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

 

wymieniam w swoim rowerze opony na węższe i niższe, rozmiar 26x1.50, ale dętki mam 26x1.75.
Czy takie połączenie kiedy dętka jest większa od opony będzie ok? Czy powinnam kupić dętkę równą oponie bądź mniejszą, czyli 26x1.50 i mniej?

I jakie powinno być optymalne ciśnienie w takim przypadku jeśli dętka jest większa od opony?
Na oponie max jest 4,6 bar, no ale ta proporcja dętki do opony?

Dodam, że 95% moich tras to asflat, a waga 58kg.

Odnośnik do komentarza

Najprościej wsadzić, lekko napompować. Jak dętka da się ułożyć bez wielkich zagięć i zmarszczek, to będzie dobrze. Jeśli wyraźnie będzie wystawać, to istnieje ryzyko przecięcia przy zakładaniu opony łyżką, lub przetarcia na zgięciu.

Moim zdaniem powinno się udać. Jako że mam obecnie dętkę 26" w kole 28" - wszystko jest możliwe jak się trochę postara..

Odnośnik do komentarza

@monikam191 W tym rzecz, długość jest ta sama, ale przekrój dętki jest większy. Jeżeli spuścisz z obydwu powietrze i ułożysz w pozycji płaskiej- zobaczysz różnicę. Co do tego innego forum- możemy poczekać aż ktoś coś takiego potwierdzi, dla mnie to ściema. Natomiast @wikrap1 w zasadzie potwierdza moją tezę- będą zagięcia/zmarszczki i dętka długo nie pociągnie ;)

@wikrap1 Co do samych dętek, wykonane są z butylu czy latexu- rozciągają się, gorzej z kurczeniem :P Ale rozciągając dętkę zmniejszamy jej grubość ścianki, co powoduje, że jest bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia :)

 

Co do samych dętek, jeżeli nie kupujemy latexowych czy jakichś wynalazków to komplet dętek do roweru nie kosztuje góry złota ;)

Odnośnik do komentarza

A ja bym zrobił tak jak pisze wikrap1, po prostu włóż i sprawdź :) Dętki nie są produkowane dla jednej szerokości, tylko najczęściej z dość szerokim zakresem tolerancji.

 

I tak jak pisze Marek, chociażby Schwalbe robi dętki 26" z zakresem 1.5-2.5", więc tutaj różnica 0.25" to ledwie 1/4 możliwości dobrej dętki :)

 

Tak więc Monika, śmiało zakładaj, pompuj tak jak zaleca producent opony i nic się nie martw. A jak Ci dętka jednak strzeli, to wymień na markową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...