Skocz do zawartości

Green Velo


berlo

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku ponownie wybrałem się na trasy rowerowe wschodniej Polski. Sporo ciekawych miejsc, dobrze oznakowany szlak i piękne widoki. 

 

Przez 4 dni przejechałem trasę Białystok - Lublin, czyli wyszło ponad 500 km i jestem mega zadowolony!

 

Zapraszam do relacji: Green Velo: Białystok - Lublin

 

... i jeszcze link do zeszłorocznej wyprawy: Green Velo: Olsztyn - Białystok

 

 

green-velo-1-07.jpg

 

green-velo-1-16.jpg

 

green-velo-2-08.jpg

 

green-velo-2-18.jpg

 

green-velo-3-08.jpg

 

green-velo-3-21.jpg

 

green-velo-4-04.jpg

 

green-velo-4-12.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Świetna trasa i świetna relacja. Zazdroszczę Ci samej wyprawy, ale przede wszystkim chyba sprawdzonych kompanów. Mnie Green Velo kusi od blisko roku, nawet miałam nadzieję, że w te wakacje coś wypali, ale po pierwsze trudno mi znaleźć towarzystwo na moim poziomie (z Twoich opisów wynika, że Warszawiak byłby dobry, bo ja akurat tak na 70-80km bym się pisała ;)), a do tego niestety regulamin studiów zmusza mnie do oddania całego doktoratu we wrześniu :p

Co do samego szlaku, zgadzam się, że połączenie z resztą kraju jest koszmarne. Oczywiście rozumiem, że to nie wina twórców trasy, ale szkoda trochę, że tyle kasy idzie na promocję, a dostanie się tam wychodzi drożej i ciężej, niż przejechanie wybranego odcinka.

Odnośnik do komentarza

Hej, blog Ci niestety padł :(

Ja na Green Velo trafiałem odcinkami w zeszłym roku, jeżdżąc po północnym-wschodzie Polski: https://roweroweporady.pl/piekny-rowerowy-polnocny-wschod-polski/

Ale nie jechałem nią specjalnie, po prostu po drodze na nią trafiałem. I z większości odcinków jakimi jechałem, byłem bardzo zadowolony. Poza jednym, który pokazałem w tekście, gdzie jazda była bardzo męcząca, ze względu na nieprzystosowaną dla rowerzystów nawierzchnię.

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Pisze tutaj ponieważ jestem początkującym amatorem przejażdżek rowerowych, niestety przynajmniej w moim dość atrakcyjnym rejonie moim zdaniem brakuje informacji o atrakcjach, jeżeli już są to ogólnikowe i np jak ktoś chciałby zobaczyć historyczne głazy Wilhelma II, są one oznakowane w Przepięknej Puszczy Rominckiej punkcików na mapie, wiadomo szukanie jak igły w stogu siana, a przecież nie o to chodzi.

Stworzyłem i obecnie rozwijam taką mapę atrakcji powiatu w którym mieszkam do zobaczenia pod adresem https://goo.gl/TwIRNH,

Podobne mapy chcę również zamieścić na wszystkich MOR-ach w naszej gminie, mam już prawie gotową.

Zobaczcie pod adresem:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fopen%3Fid%3D0B_SOWdp17IE-bGFGTTNYaGNtWEU&h=ATPz7rEO_iI1U_gMfQxeTadmnJU2xv71l5y_ILPYuZqbd2pCUZkSGe5uz3NtWE7qAUcZwXhbtXrt_tZqWXuP9a3mGd9j3B0U94Q5UdlAYjnjhcwW7ljqsBvz2SRJydFiAaS2pYPelzigLg&s=1

Teraz prośba do was

Co byście chcieli zobaczyć na takiej mapie?

Pozdrawiam i czekam na komentarze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej, blog Ci niestety padł :(

 

 

Miałem chwilowe problemy z serwerem, ale już śmiga ;)

 

Łukasz ja też w tamtym roku zrobiłem podobną trasę do Twojej tylko w odwrotnym kierunku Olsztyn - Białystok i głównie szlakiem Green Velo... chyba nawet Ci o niej opowiadałem jak mnie przeprawiałeś przez Łódź podczas wyprawy na Hel :) Super tereny! 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

I ja też, sukcesywnie, odcinek za odcinkiem, poznaję Green Velo. W tym roku padło na Podkarpacie, a tam oprócz samego Green Velo także Beskid Niski i trasa rowerowa po Twierdzy Przemyśl.
 
Najciekawsze - okolice pomiędzy Przemyślem a Rzeszowem. To ten położony najbardziej na południe fragment, jedyny zahaczający o okolice o charakterze delikatnie górskim. Oficjalnie to zaledwie pogórza, ale w praktyce można już trochę pokręcić pod górę ;)

Podkarpacie można sobie pięknie podzielić na weekendowe wypady, właśnie w takiej postaci zaliczałem poszczególne odcinki i tak o nich piszę. Najpierw - Green Velo na trasie Przemyśl-Rzeszów:

www.znajkraj.pl/podkarpackie-green-velo-z-przemysla-do-rzeszowa

A w całym Podkarpackiem piękne miejsca na trasie - Krasiczyn, cerkwie w Piątkowej i Uluczu, kawałek dalej bardzo ciekawe Łańcut i Leżajsk, w drugą stronę - fantastyczny Radruż.

Fajnie. A na odcinek nad granicą na pewno wrócimy jeszcze większą ekipą, co często nam się nie zdarza.

 
Kilka migawek z trasy po pogórzach:
 
 
Start w świetnym Przemyślu:
 
panorama-przemysla-z-zamku-kazimierzowsk
 
 
Pierwsze znaki Green Velo nad Sanem w Przemyślu:
 
znaki-green-velo-nad-sanem-w-przemyslu-p
 
 
Klimaty na najprzyjemniejszym odcinku za Dynowem:
 
green-velo-na-podkarpaciu-pogorze-przemy
 
 
Wcześniej, nad doliną Sanu:
 
san-plynacy-przez-pogorze-przemyskie-pog
 
 
Piękna cerkiew w Piątkowej...
 
pogorze-przemyskie-2017-szymon-nitka-901
 
 
... i kawałek dalej w Uluczu:
 
cerkiew-sw-dymitra-w-uluczu-pogorze-prze
 
 
Świetny klimat w Rzeszowie na rynku:
 
ratusz-przy-rynku-w-rzeszowie-pogorze-pr
 
 
Pozdrower :]
 
Szy.

 

 

________

 

znajkraj-logo-forum-50.png
Ostatnio: W Łańcucie i w Leżajsku. Green Velo na Podkarpaciu

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Promy działają, ale na zmianę.

Dobrze mieć tel do przewoźnika:

http://www.mielnik.com.pl/prom

info na www nie zawsze jak uczy doświadczenie są aktualne.

 

To ze prom chodzi do 18 nie oznacza ze o tej godzinie odchodzi ostatni. To jest h kiedy obsługa schodzi z promu. Nie celowałbym później niż w 17.30 (zależy od kierunku, oba promy z tego co widziałem kończą na PN brzegu).

W Niemirowie nie ma sklepu, najbliższy w Mielniku.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...