Skocz do zawartości

Hamulce hydrauliczne w rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Benzyna ekstrakcyjna jest odtłuszczaczem (sprawdź w Google :)) Ale najlepiej użyć odtłuszczacza do tarcz hamulcowych - do nabycia w każdym sklepie motoryzacyjnym...

 

raczej rozpuszczalnikiem. Podobnie jak znana wszystkim "dziewięćdziesiątka piątka", nafta, czy woda. Rzecz w tym, że nie każdy rozpuszczalnik jest odtłuszczaczem, nawet, jeśli rozpuszcza tłuszcz. 

Po odparowaniu zostawia po sobie delikatny, tłusty nalot (jak każda pochodna ropy z resztą). raczej słabo to się spisuje przy hamulcach. No, chyba że ktoś tak lubi. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jesli klamka jest "twarda" czyli wykonuje ruch w takim samym zakresie jak ta hamulca ktory nie piszczy to nie jest zapowietrzony. Piszczenie oznacza brudne klocki od normalnej eksploatacji lub poczatek wycieku plynna z zacisku, "pocenie" sie uszczelek.

Klocki sa najprawdopodobniej zywiczne, czyli do wymiany w takim przypadku - razem z calym hamulcem, bo czesci zamiennychnie dostaniesz.

Jesli w rowerze sa Shimano to kupisz zacisk, jesli Tektro to raczej nie. Najsensowniej byloby wymienic na Shimano, przynajmniej Slx, bo nizsze modele to calkowita porazka jakosciowa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam was.

 

Też mam problem z hamulcami i z tego co od was wyczytałem, to mój hamulec jest zapowietrzony. Z przodu ma straszne luzy i po naciśnięciu na Maksa bez wysiłku mogę dalej kręcić kołem. I tu moje pytanie, czy w domowych warunkach mogę odpowietrzyć hamulce? Jeśli tak to w jaki sposób i co będzie mi potrzebne. Chcę to zrobić sam, aby się zapoznać bardziej z mechaniką roweru. W ostateczności pójdę na łatwiznę i oddam na serwis gwarancyjny. Mam tylko ogromną nadzieję, ze po wszystkim zniknie piszczenie.. W robocie i w domu słychać jak najeżdżam. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli piszczy to klocki i tarcza są brudne lub zalane płynem hamulcowym = wyciek z zacisku.

Hamulec możesz odpowietrzyć, pytanie co to za hamulec, firma i model. Są do tego mniej lub bardziej dedykowane narzędzia.

Jeśli piszczy Shimano, niski model (seria oznaczona 3, 4 lub 5 na początku trzycyfrowego oznaczenia modelu) to masz szczęście do najbardziej awaryjnych hamulców na rynku w chwili obecnej.

Nie widzę sensu grzebania samemu jeśli jest gwarancja. Poszczany zacisk oznacza jego naprawę lub najprawdopodobniej wymianę, plus nowe klocki które w takim przypadku powinny być wymienione gratis.

Odnośnik do komentarza

To masz najgorszy szit na rynku, niestety.

Zdemontuj kolo, wyprostuj zawleczke trzymajaca klocki, wyciagnij ja a nastepnie wyciagnij klocki z zacisku, sprawdz czy na ich plecach nie ma mokrych sladow, jesli sa to znaczy ze zacisk cieknie.

Wyciek nie jest naprawialny, poza wymiana zacisku.

...a może poprostu zachlapał czymś klocki? Nie przesadzaj z tym najgorszym shitem. Nie są to może jakieś wybitne hamulce, ale strasznie złe też nie są. 

Odnośnik do komentarza

Nic mi jeszcze nie wyciekało. Zobaczę w jakim stanie są zaciski i tyle. Może na przyszły sezon jak zaczęłoby się coś psuć to zafundowałbym sobie jakieś lepsze hamulce. Spodziewałem się awarii w rowerze za ledwie ponad 2 tysiące. Pewnie gwarancja tego nie obejmuje, ale wpadne na serwis w przyszłym tygodniu aby chociaż odpowietrzyć te hamulce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...