Skocz do zawartości

[800-1200] Lazaro/inny model


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !

 

Stoję przed wyborem zakupu roweru crossowego do 1200 zł ale chciałbym  wydać około 900 zł. Kompletnie się nie znam na rowerach i potrzebuję podpowiedzi, co wartko zakupić. Do tej pory jeździłem Peugeot Hi Power | Rower Górski - Peugeot Hi Power więc na co bym się nie przesiadł wydaje mi się, że będę zadowolony.

Jażdżę głównie rekreacyjna po mieście. Dojazd do pracy 8 km w jedną stronę (też nie zawsze, czasem jadę autem) po ścieżce rowerowej. W weekendy dodatkowo jazda po okolicznych lasach, szutrach itp. Nie chcę przepłacać, jeżeli nie będę odczuwał różnicy w codziennej jeździe.

 

Skupiłem się głównie na rowerach firmy Lazaro. Poniżej kilka moich propozycji:

 

Lazaro Integral V1 bez amora + wolnoobieg

2016! SOLINDY SZYBKI CRS LAZARO INTEGRAL V1 ST MEN (6810561476) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Lazaro Integral V1 + amor + wolnoobieg

2017 SOLIDNY LAZARO INTEGRAL V1 MEN Z AMOREM ALTUS (6777051789) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Lazaro Integral V2 + amor + kaseta

MOCNY CROSS 2017' LAZARO INTEGRAL V2 MEN 2 x ACERA (6807232711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź, ale nijak nie jest to odpowiedź na pytanie. Może inaczej, czy w tej kategorii cenowej warto dopłacać 360 zł (to już jest sporo) aby mieć kasetę i amortyzator. Zdecydowanie wolałby mieć kasetę i sztywny widelec, ale takich konfiguracji nie widziałem również patrząc np na rowery Kands-a. Dlatego powstaje powstaje pytanie, czy faktycznie ma to sens? O osprzęcie trochę poczytałem i acer/altus często są wymieniane na równi, dopiero Alivio stawia się oczko wyżej.

 

Może dopiszę, że planuję w tym roku zrobić 400-500 km wyprawę rowerową wschodnim szlakiem Polski. Może ktoś dorzuci jeszcze kilka rad....

Gdzieś spotkałem się z opinią, że w przedziale cenowym 800- 1500 każde wydane 100 zł to strata pieniędzy. Ktoś się zgodzi z tą tezą?

Odnośnik do komentarza

Przy tym przedziale cenowym zawsze będzie trzeba pójść na jakiś kompromis. Sam bym nie dopłacał do "uginacza",bo amortyzatorem tego nazwać nie można.

Spartacus, Kands, Lazaro- zadzwoń do każdego sprzedawcy tych 3 marek i zapytaj się, czy możliwa jest zamiana amortyzatora na widelec w zestawie z kasetą. Ktoś na forum pisał, że sklep na to poszedł, ale nie pamiętam modelu i marki roweru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...