Skocz do zawartości

(wymiana) trekking na cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)

 

Potrzebuje  Waszej  fachowej  rady. Obecnie  jeżdżę na starym Krossie Trans Continental,  to  9-letni  trekking  z  podstawowym  osprzętem, Z racji  tego, że  zacząłem  jeździć  więcej,  pomyślałem o  wymianie.

Przede wszystkim  chcę  rower  crossowy. Mam  upatrzone  albo  Giant Roam 1 disc  albo  Unibike Viper  Disc.

Jednak  chcę  się  zapytać  nie  o  model,  ale  o  sens  takiej  zmiany.

Myślicie,  że  odczuję  znaczącą  różnice? Czy  taka  zmiana  ma  sens ?

Będę wdzięczny  za  Wasze  opinie,  rady :)

Odnośnik do komentarza

Spodziewam  się  generalnej  poprawy  jakości  jazdy:) denerwują  mnie  "strzelające"  przerzutki,  głośne,  metalowe   błotniki.

Poza  tym,  mam  nadzieję, ze  różnica  10  lat  to  jakiś  przeskok  technologiczny  jest:)

Jak  pisałem,  osprzęt w  obecnym  rowerze jest  z  najniższej  półki,  Shimano  Tourney.

Co  myślicie ?  Wymieniał  ktoś  podobnie ? 

Odnośnik do komentarza

Zastanów się, czy może lepiej wymienić przerzutki oraz linki i zdjąć klekoczący błotnik. Geometria ramy będzie bardzo podobna i zmiany, które możesz poczuć, wynikać będą raczej ze zmiany starego osprzętu na nowy.Rowery które podałeś są naprawdę dobre, ale za połowę ich ceny możesz spokojnie doprowadzić swój rower do podobnego stanu.

Zestaw Deore, identyczny do Unibike to (suport, korba,przerzutki tył i przód, hamulce, klamki i manetki): 55+164+135+85+125+180=744 plus amorek 249. Uwzględniłem hamulce v-braeak Deore. Czyli za ok. 1 000 zł plus usługa, uzyskasz efekt bardzo zbliżony lub taki sam jak przy kupnie nowego roweru. Pamiętaj o tym, że ramy trekingowe i krosowe są bardzo zbliżone lub takie same (zależnie od producenta).

Natomiast dwa podane przez Ciebie rowery są tej samej klasy osprzętu (nie mam obiektywnych danych na temat różnic w jakości tych konkretnych ram). VIPER ma ciekawszy amorek.

Pzdr. Rysiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...