Skocz do zawartości

Scott sub cross 20


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

3 rowery, pierwszym, tylko moim, był męski Romet z ramą (dostałem go na komunię), nazwy już nie pamiętam, potem jako dorosły człowiek kupiłem sobie tecnobike altura i teraz mam Scotta (przesiadłem się na niego w tę sobotę)

Witaj,

Przymierzam się do tego pojazdu, możesz napisać kilka słów po kilku miesiącach użytkowania?

Odnośnik do komentarza

Sorry, że dopiero teraz odpisuję, ale nie zaglądałem tutaj ostatnio.

 

Ja jestem bardzo zadowolony z roweru. Po ok 300 km coś zaczęło piszczeć-trzeć w napędzie i łańcuch zaczął przeskakiwać z opóźnieniem, ale to ponoć norma (wg serwisu). Po pierwszym obowiązkowym przeglądzie (w miesiąc po zakupie roweru)po wyregulowaniu przerzutek, i innych zabiegach serwisu, wszytko działa jak należy. A moje zadowolenie wynika chyba też z tego, że rower porostu wpadł mi w oko i kupiłem go bardziej pod wpływem impulsu niż logicznego kalkulowania jego podzespołów. Z pewnością osoby bardzo zorientowane mogą wskazać jakieś braki w tym rowerze, że za tę cenę można kupić coś bardziej wypasionego (np z lepszym amortyzatorem, jeszcze lepszymi/drozszymi przezrzutkami - już nie klasy DEORE a Xt czy jak im tam :), faktycznie nie jest to najnowszy system-ale swoją funkcję spełnia) , ale o gustach trudno dyskutować.

Rower w terenie sprawuje się super, daje radę w naprawdę dość trudnym terenie, podjazdy leśnymi dróżkami z korzeniami na wierzchu nie są dla niego straszne. Hamulce działają jak żylety, przełożenia też. Opony są dość szerokie, na takich mi zależało, i radzą sobie na piasku, po asfalcie jest większy opór, ale ja nie planuję szosowego ścigania się, wolę jazdę po lasach. Może to żaden wyczyn, ale robię trasy 30-40 km.

 

Na forum dotyczącym JAKI ROWER KUPIĆ jest chwalony cube https://cube.pl/rowery_2017/trekking/nature/cube-nature-pro-blackngrey-2017/

Cenowo trochę droższy od Scotta, ale kto wie, czy gdyby nie stał przy SUBIE 20 gdy go kupowałem, to nie wybrałbym CUBE - ze względu na amortyzowaną sztycę siodełka.

 

 

 

 

 

 

 

Witaj,

Przymierzam się do tego pojazdu, możesz napisać kilka słów po kilku miesiącach użytkowania?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...