Skocz do zawartości

Kross level A5 2014 za 1400 - brać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Prośba o poradę odnośnie opłacalności zakupu tego roweru (tytułowy A5 rocznik 2014 za 1400 PLN):

https://www.olx.pl/oferta/rower-kross-level-a5-w-cenie-wysylka-pilnie-sprzedam-CID767-IDlltOS.html#669b95aaeb

 

Zdjęcia nie oddają niestety zbyt wiele, osobiście jeszcze nie miałem okazji go obejrzeć - co widać, to że oponki jakieś takie 'pozimowe' - wydaje mi się, że rower mógł zimować na balkonie. No i tarcze wydają się sfatygowane.

 

Ktoś wspomoże mnie w decyzji :)?

 

Pozdrawiam,

P.

 

 

Odnośnik do komentarza

Hej! Ślady rdzy na tarczach, śrubach i dzwonku mogą wskazywać na przechowywanie roweru na balkonie i/lub jazdę w deszczowych/zimowych warunkach (te białe ślady na oponie mogą pochodzić od soli). Rower mógł często poruszać się po mieście (solidny u-lock, dołożony błotnik). Poprosiłbym sprzedającego o dodatkowe, wyraźne zdjęcia przynajmniej przedniego zacisku hamulca z tarczą, korby i tylnej przerzutki z kasetą.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

Dzięki za porady - tak, wiele wskazuje na to, że rower był przechowywany na balkonie. Jednak manetki są w perfekcyjnym stanie, nie widać problemów wynikających z dostawania się do nich wody - hamulce i przerzutki śmigają aż przyjemnie. W mieście - zdecydowanie, tylna opona jest mocno zjechana, zdecydowanie toczyła się po asfalcie często.

 

Korba - tylko 3 jest w jakikolwiek sposób zużyta, zdecydowanie główny bieg. Kaseta - 7,8,9 noszą ślady ale bez tragedii - oceniam przebieg na 1,5/2 tys.

 

Ogółem, kupiłem za 1350. Do wymiany:

-na już: okładziny hamulcowe w przednim hamulcu

-na później: łańcuch

-na koniec: tylna opona

Ogółem, jestem zadowolony, wyczyściłem sobie już tacze z rdzy, więc wizualnie teraz też już jest ok ;)

 

Pozdrawiam,

PM

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...