Skocz do zawartości

Kross Black Edition 9.4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeglądam sobie wiele informacji ale nie znalazłem nigdzie infor odnośnie tego rowerka. Porównywalny do Level B4 a w pewnych elementach nawet lepiej. W Martens Sport cena całkiem ciekawa biorąc pod uwagę ten osprzęt. Z B4 trzeba dac z 500zł więcej.

Czy ktoś mógł by się wypowiedzieć czy warto ?

Odnośnik do komentarza

Jak bym musiał już wybierać to wolę ten Black Edition. Oba mają jako amor te same podłe uginacze sprężynowe ale ten Black Edition ma chociaż hamulce SHimano, które zapewne nie rozpadną się tak szybko jak Avidy i jest tańszy. Ale ogólnie oba jako MTB to bardzo słabiutko. A jaki masz budżet i do czego to ma być rower?

Odnośnik do komentarza

Poszukaj na allegro.pl. Można znaleźć nowego 29era na dobrym osprzęcie za taką kwotę, tylko trzeba poszukać. Jak znajdziesz, to wrzuć link, a my Ci doradzimy.

 

Możesz jeszcze zerknąć na stronę Rometa https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_1,10,707,710,14527,2017.html- tam jest Mustang do 3000 zł - dobra oferta.

Jest jeszcze Decathlon https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-560-275-id_8364715.html( na kole 27,5)

Odnośnik do komentarza

Rower trochę lepszej klasy jak chcesz kupić kupiłem po sezonie jako zimówkę MTB za 1300 zł. Więc jak dla mnie jest on dramatycznie przepłacony. Podobnie jak doradza Pablito szukałbym wyprzedażowych modeli np. z zeszłych lat. Fakt już już mamy sezon zakupowy na rowery i jest ostre ssanie na rynku więc spóźniłeś się z zakupami jakieś 5-6 miesięcy. ale na pewno coś można znaleźć. Nie przywiązywałbym się też specjalnie do arki Kross. Nie jest to zbyt dobra marka.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Kross łaski nie robi. Nie jest to producent tej rangi co Spec lub Scott, a za wysoko ceni swoje produkty. Dobrą drogą idzie na razie Romet. Czekam na innych polskich producentów, kiedy się obudzą np. Northtec, Unibike.

W rowerze Black Edition za 2900 (przeceniony do 2400 zł) dostajesz archaiczną korbę na kwadrat, manetki Altusa i amor XCM. To jest może i dobre w rowerze za 1500 zł. XCMa użytkowałem dwa lata. Nie mogę powiedzieć, bo pode mną pracował, ale jest ciężki (koło 3 kg). Jedyny plus tego roweru to rama, ale 2400 zł płacić tylko za ramę ?

Odnośnik do komentarza

Ja już kiedyś pisałem że żeby stosunek jakości do ceny miał sens to rower za 2500 powinien być na minimum Alivio i Suntourze XCR a za 3000 na Deore i Raidonie lub najtańszym RS XC 30 Coil. W którymś wątku kolega podaje że może kupić Bullsa King Cobra Disc 29 na pancernej ramie z alu 7005, na Deore i właśnie RS XC 30 TK z manetką Remote Lockout za 2750. I to jest dobra cena i dobra jakość.

Odnośnik do komentarza

Ten Romet jest faktycznie interesujący ale Romet go nie ma a na allegro wystawia gosc z terminem realizacji 21 dni więc nie wiem czy sam składa czy co.

Tak poza tym to ten rowerek stoi ponad 3tys więc juz sporo więcej niż chciałem.

Napisałem że mnie niepocieszyliście bo kupiłem tego black edition 9.4. Udało mi się jeszcze 10% rabatu wyrwac na kartę rodzinną więc cena zrobiła sie przyzwoita.

Napiszcie najwyżej co kategorycznie należało by zmienic w tym black edition 9.4 żeby się nie wk....wiać jeżdżąc.

Odnośnik do komentarza

Nie pocieszę Cię. Wsiadłem dziś na swoją zimówkę na podobnym amorze i osprzęcie jak Twój. Tak ostatnio myślałem żeby jeździć na niej z dziewczynami z którymi jeżdżę żeby się spowolnić i dopasować do ich tempa. Bo mimo że jeżdżę z nimi rekreacyjnie a one się zaginają (a to naprawdę mocne dziewczyny, jeżdżą po 100 km off-roadem w tempie 17-18 km/h) to jestem dla nich za szybki. Moja zimówka waży 14,5 kg. Ale stwierdziłem że już nie mam cierpliwości jeździć na tym badziewnym amorze i osprzęcie i go opylam. Co i Tobie radzę.

 

A dla tych co chcą zwiększyć wagę roweru, bo jak widać są i tacy dodam że zamontuję swoje blisko 1,5kg zapięcie Abus Bordo i założę drugie koła z ciężkimi oponami drutówkami z agresywnym bieżnikiem i zyskam ze 2 kg :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...