Skocz do zawartości

Korba - jak ją zdjąć


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję pomocy w zdjęciu korby ze zdjęcia. Nigdy tego nie robiłem, więc przejrzałem filmy na necie jak to robić, ale nie znalazłem takiego z moją korbą.

Z filmów dowiedziałem się jak zdjąć korbę na kwadrat albo octalink. Trzeba wykręcić śrubę zabezpieczającą, potem ściągać I już. Ale u mnie nie ma takiej śruby zabezpieczającej.

Co ja mam? Mam korbę z suportem z dziurą, przez którą mogę patrzeć na drugą stronę roweru. Jest tam jakaś śruba/nakrętka do której pasuje imbus nr 10 i jest plastikowa zaślepka, która z pomocą noża ściągnąłem i pod nią jest gwint.

Pytanie jak ściągnąć korbę i plastikową zaślepke bez użycia noża? Jakich potrzebuje narzędzi? Ktoś, coś?

 

b3228aa0c765d080ccc117d94aa15a84.jpg

Odnośnik do komentarza

Tylko mi chodzi o to, że ja nie muszę wykręcać żadnej śruby żeby wkręcić ściągać. Ja tu mam tylko plastikową zaślepke, ściągam ją i jest gwint do ściągacza.

Potem jak będę chciał z powrotem założyć korbę to czym mam ją dokręcić? Właśnie jak oglądałem filmiki to zawsze mieli śrubę zabezpieczającą gwint do ściągacza, potem tą śruba dokręcali korbę z powrotem.

Czy u mnie tę rolę będzie spełniać, nakrętką/śruba którą widać na zdjęciach i pasuje do niej imbus 10?

Sorry że tak dopytuje, ale nigdy nie ściągałem korby, a chce się w końcu tego nauczyć, a nie chce czegoś zepsuć.

Odnośnik do komentarza

Tylko mi chodzi o to, że ja nie muszę wykręcać żadnej śruby żeby wkręcić ściągać. Ja tu mam tylko plastikową zaślepke, ściągam ją i jest gwint do ściągacza.

Potem jak będę chciał z powrotem założyć korbę to czym mam ją dokręcić? Właśnie jak oglądałem filmiki to zawsze mieli śrubę zabezpieczającą gwint do ściągacza, potem tą śruba dokręcali korbę z powrotem.

Czy u mnie tę rolę będzie spełniać, nakrętką/śruba którą widać na zdjęciach i pasuje do niej imbus 10?

Sorry że tak dopytuje, ale nigdy nie ściągałem korby, a chce się w końcu tego nauczyć, a nie chce czegoś zepsuć.

hmmm wnioskuje ze jezdziłeś bez srobek i w każdej chwili mogła Ci korba wyleciec ;P

Odnośnik do komentarza

Nie możliwe, bo choć rower kupowałem w 2007 roku to pamiętam że tam nigdy nie było śrub, tam od początku jest dziura na wylot, można przez nią patrzeć na drugą stronę roweru.

Gwint jest tylko pod plastikową osłoną, myślę że to gwint na ściągać, a do środka dziury mogę włożyć inbusa 10. Rower też był parę razy w serwisie to myślę żeby włożyli śrubę jak by jej brakowało.

Spróbuję odkręcić tego imbusa ale dopiero po niedzieli, bo będę potrzebował rower na weekend, a i tak zresztą czekam na ściągać.

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...