Skocz do zawartości

Jak wymienić dętkę w rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Heheh, jakbyś wiedział :D Wczoraj w wielkim upale przejechałem ledwie 500 od firmy i czuję, że mi jakoś tył rzuca na boki. Poszła kicha. Co było robić, pitstop w pełnym słońcu przy 33 stopniach. Nie ma zmiłuj bo umówiona wizyta u dentysty a awaria 15 km od domu. Po wizycie, kurs do sklepu po 3 kiszki continentala :D 

Odnośnik do komentarza

A propos podanych informacji w blogonotce, to są dętki wypełnione już mleczkiem. Np takie http://ctbike.pl/kenda-detka-mtb-molded-antyprzebiciowa-av-32-mm-26-x-1-75-2-125-wentyl-auto.html

Samo stosowanie mleczka na przebicia to fajna opcja, ale droga. Genialne rozwiązanie, jak ktoś jeździ po odludziu, ale na co dzień taniej wychodzą łatki albo nowe opony z Decathlona (jak ktoś ma blisko).

 

I jeszcze taka metoda łatania dętek: 

Odnośnik do komentarza

Popmka Airworks SKS'a? ;)

Do artykułu dałbym żeby nie używać metalowego drapaka, który często jest w zestawie. No i żeby zmatować solidnie, a nie tylko symbolicznie, bo od tego w znacznej mierze zależy czy łatka będzie trzymać.

Można napisać o używaniu klejów przeznaczonych do łatek (one zdaję się działają jak modelarskie? - stapiają jedno z drugim?), bo raz kupiłem w ROWEROWYM jakiś klej, zachwalali i cmokali nad nim. Po kupieniu stwierdziłem podobieństwo do butaprenu.Nie mogłem skleić dętki... 5 łatek puściło (dętka już raz klejona więc to nie wina innej mieszanki gumy), i zdarzyło mi się to po raz pierwszy w życiu. A na wszystkie sposoby próbowałem,. nawet zostawiłem na noc pod słownikiem (chyba w końcu do tego służy, prawda?) żeby związało. I LIPA. poszedłem do sklepu coby im nawtykać, i co usłyszałem od serwisanta po dłuższej wymianie zdań i tłumaczeniu - cytuję "jak jest technika klejenia do d***py to się będą łatki odklejać" No i byłem tam ostatni raz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...