Skocz do zawartości

Zabezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie nowego roweru przyszła kolej na doposażenie w to i owo. Wśród niezbędników oczywiście jakieś zabezpieczenie. Początkowo myślałem wyłącznie o jakimś u-lock'u. Jednak teraz waham się jeszcze nad zapięciem składanym, np. coś z poniższego linka:

https://allegro.pl/akcesoria-zabezpieczenia-16430?string=onguard&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-spo-1-3-0222&a_enum%5B130289%5D%5B4%5D=4

Chodzi o przewagę nad u-lockiem pod kątem elastyczności w doborze miejsca do przypięcia roweru. Oraz bardziej komfortowy transport - złożone zapięcie zajmuje dużo mniej miejsca niż u-lock.. Pod względem masy chyba podobnie.

Onguard ze względu na dobry stosunek jakości do ceny (przynajmniej tak mi się wydaje). Składanych zapięć Kryptonite nie znalazłem, natomiast Abus ma jakieś kosmiczne ceny.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tego typu zapięciami i może je polecić lub odradzić? Czy są dużo łatwiejsze do zniszczenia niż u-locki?

Odnośnik do komentarza

Mam takie Abusa. Bordo. Czy równie dobre jak u-lock? Cholera wie. Piszą że niezłe. Czy łatwiejsze w transporcie? Tak. Jeśli chodzi o jakość to te trzy firmy Abus, OnGuard i Kryptonite są wiodące. Plus Knogg. Mam też u-lock OnGuarda. Chyba PitBull. Wielkie bydle. Z zapięć głównie korzysta mój młody. Pitbulla wozi niechętnie. Ja mam jeszcze takiego małego Knogga ale jest trochę za mały i nie był to dobry zakup. Ale jak jadę rowerem na zakupy do spożywczego to go biorę. Wszystkie one są w dostępne w jednym miejscu, w sklepie koło mnie, http://alltheway.pl/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja gdzieś podpatrzyłem i zamocowałem do przedniego widelca. Co prawda i tak zazwyczaj wożę w plecaku ;) bo zabezpieczenie trochę hałasuje ale w razie zakupów i pełnego plecaka zawsze mogę wpiąć go w wideł i nie przeszkadza. Uchwyt w każdym razie jest tam na stałe. No i jest to stabilne - przetestowałem na kilkudziesięciu kilometrach jazdy po lasach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...