Skocz do zawartości

Naped kompatybilny z aktualnym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Potrzebuje pomocy z wyborem nowych czesci napedu.Posiadam rower firmy Btwin ?. Po przejechanych ok 2300km korba już kompletnie nie nadaje sie do jazdy. Mysle ze wymiana calego napędu bedzie korzystniejsza tylko nie mam pojecia co bedzie kompatybilne z aktualnym.

 

Mechanizm korbowy SRAM S200 trzyblatowy, z tarczami 22 / 32 / 42 zęby.

Tylna przerzutka 8-rzędowa SRAM X3.

Przednia przerzutka MICROSHIFT MS22.

Manetki SRAM X4, ze wskaźnikiem przełożenia.

Kaseta SRAM PG820 z 8 zębatkami, od 11 do 32 zębów.

 

Budżet chciałbym ograniczyc do jak nahmniejszego ale tez by to nie byly gorsze zamienniki.

Odnośnik do komentarza

a co się dzieje z korbą? 2300 to żaden dystans dla napędu

 

jak już masz coś wymieniać, to wymień kasetę, łańcuch i blaty w korbie, ostatecznie kółka przerzutki. Po takim dystansie reszta działa zapewne bez zarzutu. Co do kompatybilności- w kasecie ma się zgadzać liczba rzędów, w blatach korby rozstaw śrub mocujących

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Jestem nowy tu na forum.

Mam rower mtb (górski)

Dziś zobaczyłem że łańcuch mi dobrze siedzi na 1/4 powierzchni użytecznej zębatki. Poza tym przy mocnym depnięciu przeskakuje.

 

Chiałbym dać sobie korbę 50t - 53T za rozsądną cenę i dobrej firmy. Rok modelowy raczej bez znaczenia. Myślę o tej http://katalog.bikeworld.pl/2017/web/produkt/czesci/korby/shimano/43693/claris_fc_2403_fc_2450

 

łańcuch bym brał od connexa chyba że poradzicie mi coś lepszego w rozsądnych pieniądzach

 

Z racji że na rowerze mam przejechane około 8000 km wymienił bym też suport że by później się i okazało że padł. To tak profilaktycznie ale i na przyszłość.

Jaki środek suportu polecacie ?

Myśląłme o campagnolo ale troszkę drogo :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...