Skocz do zawartości

Problem z hamulcem (przód)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z przednim hamulcem, wczoraj wygięła mi się blaszka między klockami hamulcowymi, dzisiaj rozkręciłem, wyczyściłem (było trochę płynu hamulcowego między tłoczkiem a klockiem), wyprostowałem blaszkę i złożyłem wszystko jak należy.
 
Po założeniu okazuje się, że hamulec praktycznie nie działa, tak jakby nie było płynu ale rokręciłem i był cały, dolałem jeszcze trochę castrola dot4 żeby było pod sam korek i skręciłem. Dalej nie działą, klamkę wykręciłem na maxa, hamuje tylko lekko, koło w miejscu nawet nie staje, a luzu na klamce jest jakieś 5/6, 1/6 z tego to już zaczyna działać hamulec...
Poniżej film:
 

 

Odnośnik do komentarza

eh... :)

w zbiorniku wyrównawczym zawsze będzie płyn, dolanie go tam "ot tak" nic nie zmieni. 

a nie działa, bo:

układ jest zapowietrzony - wskazuje na to miękka, "gumowata" klamka

klocki są ufajdane olejem - a olej obniża tarcie, które jest niezbędne, żeby to działało jak należy

 

Najpierw należy dojść do przyczyny obecności płynu poza układem i ją wyeliminować, tak być nie może i coś się zepsuło. 

Jak się uda naprawić, to odpowietrzyć układ - można w serwisie, albo samemu, po nabyciu odpowiedniego zestawu (przy shimano zasadniczo wystarczą dwie strzykawki i kawałek cienkiego wężyka, jak jest u innych producentów - nie wiem) 

kupić nowe klocki (są niby magicy, którzy czyszczą i twierdzą, że jest ok, ale... nie jest)

porządnie odtłuścić tarcze

 

będzie działać! 

Odnośnik do komentarza

Hamulce odpowietrzyłem, działają trochę lepiej, ale nijak ma się to do tego co było wcześniej... Przy odpowietrzaniu płyn hamulcowy ściekł na tarcze, wytarłem ale "zgrzyta" czy tam piszczy cały czas... Więc chyba wezmę się za odtłuszczanie.
A jak nic nie da to kupie nowe klocki i mam nadzieję, że będzie po sprawie. 

Tak poza tematem - któe mają największą siłę hamowania? Metaliczne, półmetaliczne, jakieś inne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...