Skocz do zawartości

Jazda rowerem z głową -trening totalnego amatora


Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj sam bądź że znajomymi. Ustawki pod sprintem są jeszcze spoko, chociaż tak jak mówisz ciężko jest utrzymać ich tempo. Jeśli będziesz miał ochotę możemy się pojeździć. Zazwyczaj jeżdżę po 16 bądź w weekend przed południem albo koło 13. Nie widzę problemu żeby któregoś dnia się zgadać. Tylko ustalić jaki dystans i można jechać.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Nie chcąc zakładać nowego tematu o podobnej tematyce pozwolę sobie odświeżyć ten. 
Uważam, że zrobiłem w tamtym roku taki całkiem fajny postęp i w tym roku mam zamiar również to zrobić ale z dodatkowym narzędziem. Sprawiłem sobie garmina, na początek vivoactive żeby sprawdzić czy będzie mi pasowało i zacząć pracować z pulsem. Zrobiłem domowy test FTP na trenażerze, z którego wyszło mi średnie tętno 160 ud/min następnie wyznaczyłem strefy tętna korzystając z tej strony : https://datacranker.com/cycling-power-zones/ . Nie wiem czy wszystko zrobiłem dobrze ale na razie na tym się opieram, może za pewien czas powtórzę go żeby sprawdzić .
Chciałbym połączyć trening rowerowy z siłownią oraz bieganiem, wszystko zamienne jak czas pozwoli. Chcę robić to amatorsko dla siebie, na luzie jeżdżąc jak mi pozwoli czas oraz obowiązki. Czytając różne teksty oraz oglądając poradniki nie za bardzo do czegoś doszedłem oprócz podziału treningu na objętość oraz intensywność. Wiem też, że powinienem popracować nad wydolnością czyli wytrzymałość (chyba) a potem nad tym aby utrzymać większe tempo przez dłuższy czas. 
W pierwszym przypadku byłby to pewnie wyjazdy szosą żeby "nabić kilometrów", długie jazdy plus może jakieś interwały.
W przypadku intensywności na pewno w większości będzie to mtb po lasach oraz wyjazdy na szosie z interwałami oraz czasówki.
 
Jednak mam mały zgrzyt już na początku bo wszędzie jest mówione, że w przypadku  Wytrzymałości należy jeździć w strefie 2 (opieram się już na pulsometrze) a w czasie ostatniej jazdy 2 strefa mało kiedy się pojawiała na wyświetlaczu :D poniżej zamieszczam wykres jak to wyglądało na mtb na asfalcie i w lesie.
Czy tak powinno to wyglądać? Czy moglibyście doradzić jak rozplanować taki trening? Nie wymagam oczywiście ułożenia go za mnie ale miło by było mieć jakiś zarys jak to zrobić.
https://zapodaj.net/33e684d4e8e38.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...