Skocz do zawartości

Pells Demon Elite Carbon


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli demonicka jazda na hybrydzie. Na początku chciałem kupić crossa, ale jednak doszedłem do wniosku, że amortyzator mi niepotrzebny. Teraz myślę, że mogłaby być nawet szosa, ale na wszystko przyjdzie czas. Jestem bardzo zadowolony, rower śmiga aż miło, jedynie boli mnie kark po ok. 30km jazdy, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia do nowej pozycji.

http://imgur.com/a/Q8sa2

Odnośnik do komentarza

Czyli demonicka jazda na hybrydzie. Na początku chciałem kupić crossa, ale jednak doszedłem do wniosku, że amortyzator mi niepotrzebny. Teraz myślę, że mogłaby być nawet szosa, ale na wszystko przyjdzie czas. Jestem bardzo zadowolony, rower śmiga aż miło, jedynie boli mnie kark po ok. 30km jazdy, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia do nowej pozycji.

 

http://imgur.com/a/Q8sa2

Jak nie przestanie boleć, to pokombinuj z ustawieniami kierownica-siodełko.

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak ustawianie siodełka względem kierownicy. Siodełko ustawia się względem suportu w taki sposób, żeby optymalizować pracę naszych nóg. Natomiast pozycję "od pasa w górę" możemy regulować zmieniając mostek czy ilość podkładek pod nim. Sporo osób, które źle dobrały wielkość roweru przesuwają siodełka, żeby być bliżej (dalej) do kierownicy i potem cierpią na bóle nóg. 

 

Bardzo fajny rower!

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak ustawianie siodełka względem kierownicy. Siodełko ustawia się względem suportu w taki sposób, żeby optymalizować pracę naszych nóg. Natomiast pozycję "od pasa w górę" możemy regulować zmieniając mostek czy ilość podkładek pod nim. Sporo osób, które źle dobrały wielkość roweru przesuwają siodełka, żeby być bliżej (dalej) do kierownicy i potem cierpią na bóle nóg. 

 

Bardzo fajny rower!

Przesuwasz siodełko bliżej kierownicy lub dalej. Sporo osób, jak to nazywasz, ustawia siodełko bliżej kierownicy, aby mieć bardziej wyprostowaną pozycję, lub dalej aby jeździć bardziej wyciągniętym. Może faktycznie rama jest za duża, albo za mała, że są bóle karku. Nie wiem. Już kilka osób (w tym ja) kombinowało z tym Pellsem na forum, że już mi się autentycznie nie chce :D

Odnośnik do komentarza

Pisałem już kiedyś, że miałem rower, na którym jechałem praktycznie wyprostowany + mocno gięta kierownica. A tutaj jest pozycja pochylona i głowę zadzieram do góry, szosowcy przecież też tak mają, więc myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, rama jest dobra. Kiedyś bolały mnie ręce, teraz już się przyzwyczaiły. Ostatecznym wyjściem będzie kupno innego mostka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...