Skocz do zawartości

Jaki rower do 3000 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

a ja mam takie pytanko bo bardzo podoba mi sie ten RADON z twojej recenzji (http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-70/) aczkolwiek zostały one na sklepie tylko w rozmiarach 16'' i 18''.

Jako ze rowerek mialby byc na lata zaczalem rozwazac model wyzej RADONa (http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-team-29-8.0-237621/wg_id-117) poniewaz jest dostepny we wszystkich rozmiarach.

 

Wiec mam 2 pytania.

 

1.Czy ten RADON jest wart swojej ceny? czy w tym przedziale moze mozecie polecic cos innego co moze mogłbym kupic w PL na mijescu.

 

2. Jaki rozmiar bedzie dla mnie lepszy 20'' czy 22'' (185cm wzrostu, 90kg, dlugosc nogi po stronie wewnetrznej 83-84cm)

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Witaj! Zrobiłeś nową stronę w temacie i zamazałeś tym moj post hehehe.  Ja również napaliłem się na ten rower - ZR T8, ale muszę jeszcze dozbierać prawie 1k. Ostatnio sporo szukałem i nie znalazłem nic porownywalnego do przecenionego Radona ZR Team8 na rynku.  Super maszyna za mniej niż 4k. Wg. mnie warto dopłacić bo ma o wiele lepszy amor, koła i hamulce niż wersja 7.  Bardzo mocny konkurent dla Canyona Grand AL 6.9 - nieco cięższy, ale tańszy obecnie o ok. 500 zł (licząć przesyłkę).

 

Co do ramy to wydaję mi się, że dla Ciebie będzie dobra 20, ale z uwagi ze masz dość mały przekrok jak na wzrost (dł. nogi wew.) trzeba pobadać temat bo prawdopodobnie masz długi tłów i możesz sie równie dobrze garbić na r. 20. Na bank dobrze zmierzyłeś dł. nogi wewn.?  Najlepiej stań plecami przy ścianie w lekkim rozkroku. Wsuń sobie książkę w twardej okładce miedzy nogi i dojedź nia do krocza tak jakbyś siedział na siodełku i następnie zmierz odległość od górnej krawędzi książki aż do podłogi. Jak nie masz pomocy to zaznacz na ścianie miejsce gdzie się kończy książka - to łatwy sposó bo zachowujesz kąt prosty (dotykasz pionową krawędzią książki do ściany).   Sprawdz też jaki masz przekrok w butach na których będziesz jeździł na rowerze.  Twój przekrok musi być mniejszy o min. kilka cm od przekroku roweru inaczej możesz zrobić sobie jajecznice przy zeskoku z siodła nad rame  ;)

 

Radon 20 cali ma przekrok 824 mm, więc to już jest max dla Ciebie jeśli dobrze zmierzyłeś. Z drugiej strony długość rury górnej to 610 mm. 

Radon 22 cali ma przekrok 853 mm, więc raczej odpada. 

 

Poznałem ostatnio opinie z innego forum od gościa co kupił ten rower i  ma 189 cm / przekrok 92 cm - napisał mi, że kupiona 22" mogłaby być delikatnie mniejsza.    Warto pobadać temat i np. spytać się na innych o wiele większych forach o rozmiar tej ramy. Może być też tak ze geometria tego modelu nie będzie w ogóle pasować dla Ciebie i będziesz musiał szukać rowerów o bardziej sportowej-pochylonej pozycji (dłuższa górna rura  wobec przekroku - np. Radon ZR Race). Jak coś pisz PW.  

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza

Hej

 

Chyba każdy Radon jest wart swojej ceny :D Innymi słowy stosunek jakości do ceny Radony mają lepszy niż konkurencja. Sam jeżdżę na Slide 8.0 i cieszę się z dokonanego wyboru. Radek konkurował u mnie z Canyonem Strive Al 6.0, ale pobił go ceną i tym co w tej cenie oferował. Co do twojej ramy. Faktycznie jakąś krótką masz nogę po wewnętrznej. Ja mam 177 cm wzrostu i nogę 86 cm. Dobrałem ramę 18", a i tak wydaje się wielka jak koń. Co ciekawe sztycę Reverb mam wsuniętą na maksa, wystaje tylko teleskop - inaczej nie dostałbym do pedałów więc po rozpakowaniu paczki byłem przerażony, że rower jest za duży :) Co prawda mój rower to full więc i rama inna, ale może coś ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza

... w najgorszym razie będę wymieniał na 18'' ale jestem optymista. Dam znac jak rower dotrze jak z tym rozmiarem.

 

18 będzie stanowczo za mała (za krótka górna rura). 20 na 99% Ci przypasi!  Daj znać jak rower. Rozumiem ze to ZR T8?

 

A tak pozatym - czy ktoś w ogóle czytał mojego posta - znajduję się na 1 stronie na samym dole ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, rowerek dzisiaj dotarł, wszystko super zapakowane, zero problemów. Rower zamówiłem 22.07 rano, dotarł dzisiaj rano.

Co do ramy 20'' jest ok (przypominam mam 185cm, 90kg, 83cm przekrok),co prawda duzo luzu mi na klejnoty nie zostało ale wydaje mi się ze 18'' mogła by być za mała.

Wrzucam parę zdjęć jakby kogoś interesowało jak rowerek był spakowany, i lecę testować.

 

vhfqGc.jpg
l4KVyP.jpg
DwiVwo.jpg
AGtkHF.jpg
yuesUH.jpg
kOBGTt.jpg
P21l6O.jpg
L92XKM.jpg
BZ5qFa.jpg
BcPpbn.jpg
ipJD5j.jpg
Dz130l.jpg
Odnośnik do komentarza

Wypas! Zazdroszę bardzo! Wrzuć więcej fotek i opisz dokładnie rower i jazdę bo czaję się na ten sam rower tylko w rozm. 18 cali! Niestety kupować będę mógł dopiero za ok. miesiąca i boję się, że i te modele zostaną wyprzedane tym bardziej, że już są na promo :(

 

No wiele tegorocznych modeli radonów już sold out, trzeba się spieszyć :)

Odnośnik do komentarza

No wiele tegorocznych modeli radonów już sold out, trzeba się spieszyć :)

Kurka no co Ty nie powiesz? ;)  Jakbym miał dziś w kieszeni te 3900 zł to bym brał w ciemno tego radka, ale niestety dopiero kasę będę mieć za parę tyg. Większość 27.5 oraz "tańsze" fulle zniknęły już dawno z ich sklepu. Radon się tylko cieszy na koncie FB, że kolejny model SOLD OUT.  Jak nie zdążę to trudno, poczekam na nowe modele i najwyżej dopłacę. Miałbym wtedy szanse na Radka 27.5. Nie wiem czemu, ale boję się tych kół 29 calowych mimo, że nigdy na nich nie śmigałem. Całe życie tylko 26 + parę tylko godzin na Talonie 27.5. 

 

Niestety po normalnych cenach będę się znów wahać pomiędzy Radonem, a Canyonem (tylko 29).... 

Ciekawe czy trzymanie w koszyku na stronie Bike Discount roweru i odświeżanie go co pare godzin zatrzyma moją rezerwację :P  Jak tak to się naklikam hehehe

Odnośnik do komentarza

Kurka no co Ty nie powiesz? ;)  Jakbym miał dziś w kieszeni te 3900 zł to bym brał w ciemno tego radka, ale niestety dopiero kasę będę mieć za parę tyg. Większość 27.5 oraz "tańsze" fulle zniknęły już dawno z ich sklepu. Radon się tylko cieszy na koncie FB, że kolejny model SOLD OUT.  Jak nie zdążę to trudno, poczekam na nowe modele i najwyżej dopłacę. Miałbym wtedy szanse na Radka 27.5. Nie wiem czemu, ale boję się tych kół 29 calowych mimo, że nigdy na nich nie śmigałem. Całe życie tylko 26 + parę tylko godzin na Talonie 27.5. 

 

Niestety po normalnych cenach będę się znów wahać pomiędzy Radonem, a Canyonem (tylko 29).... 

 

No ja się cieszę jak nie wiem co, że się zdecydowałem na zamówienie w czerwcu. Początkowo planowałem zamówić pod koniec sierpnia i byłbym w d... Nowe modele są też piękne, zwłaszcza fulle na karbonie z wagą po 10 kg, radek już prowadzi zapisy na nie. Nowsze wrogiem nowego :)

Odnośnik do komentarza

No ja się cieszę jak nie wiem co, że się zdecydowałem na zamówienie w czerwcu. Początkowo planowałem zamówić pod koniec sierpnia i byłbym w d... Nowe modele są też piękne, zwłaszcza fulle na karbonie z wagą po 10 kg, radek już prowadzi zapisy na nie. Nowsze wrogiem nowego :)

Dokładnie. Widziałem na FB nowe Slide Carbony. Robią wrażenie. Ja o fullu teraz nawet już nie myślę z uwagi, że jestem totalnym amatorem, który mieszka w Trójmieście, a koszt dobrego fulla niestety przekracza 2x górny limit :)   Jak stwierdzę za jakiś czas, że przyda się rower wariat full min 150mm to będę zbierać na taka zabawkę. Uważam tez, że taki rower warto kupić dodatkowo, a zwykłego hartaila zawsze mieć też gotowego do zwykłej jazdy :) No chyba, że mieszkasz w górach i masz singletraki pod domem hehe ;)  A teraz pozwolę sobie wstawić filmik, który za każdym razem sprawia, że chce rower freeridedowy!   Film to skrawki scen z pelnego filmu - Where the trial ends. Polecam, każdemu MTBikerowi! https://www.youtube.com/watch?v=szA983CnNPg

 

ale idzie offtop. sorry. pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może nie kupuj nowego roweru, tylko wymień sobie osprzęt. Gorzej byłoby,gdyby pękła Ci rama. Niestety części się psują. Ciekawie wygląda Checker Pig Cromoly - stalowa rama, koła 28, v-braki sama prostota i tani. Droższy jest Fuji Tourer. Jakbym szukał roweru na równiny, to tylko ze sztywnym widelcem.

A dlaczego ze sztywnym widelcem? Pytam, bo też byłem zdecydowany na sztywny widelec, ale koledzy odradzają mi... Mam prany mózg ;-) że bardzo trzęsie, że do lasu nie wiadę, albo, że będzie to bardzo nieprzyjemne. Jak jest naprawdę. Ja będę chciał pojeździć po lesie ale wolno, żeby pooddychać, popatrzeć. Czy to rzeczywiście prawda, że widelec amortyzowany poprawia komfort, albo z drugiej strony, czy amortyzator bardzo przeszkadza na asfalcie. Oczywiście amortyzatorów bez blokady nie rozpatruje, ale ja nigdy nie miałem roweru z amortyzatorem i nie wiem czy to jest takie niezbędne. W każdym razie w głowie mam namieszane. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie miałeś amortyzatora, to znaczy, że jeździsz na sztywnym widelcu. Czyli wiesz czy trzęsie czy nie.

 

Do lasu spokojnie wjedziesz, chłopaki na przełajowych rowerach wjeżdżają i dają sobie radę. Oczywiście do ostrej jazdy po hopkach amortyzator jest bardzo wskazany,
ale do lajtowych przejazdów sztywny widelec w zupełności wystarczy.

 

Czy amortyzator poprawia komfort? Dobry amorek na pewno, taniutki niekoniecznie. Dyskusja czy sztywny widelec czy amortyzator to gorący temat, co dobrze widać po komentarzach tutaj: https://roweroweporady.pl/amortyzator-rowerowy-czy-sztywny-widelec/

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim rolą amortyzatorów - także rowerowych - jest poprawa przyczepności, a nie komfortu rowerzysty. Komfort jest raczej skutkiem ubocznym stosowania amortyzatorów, a nie celem samym w sobie :) Tym samym, jeśli twoim celem nie jest maksymalna przyczepność kół na nierównościach, nie potrzebujesz amora. O komfort zadbają opony, przynajmniej przy wolnej jeździe :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...