Skocz do zawartości

Pierwszy rower do 1800 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam nadzieję, że nie zaśmiecam ale szukam dla siebie roweru do jazdy po różnym terenie. 50% pewnie miasto(chodniki, asfalt) reszta to utwardzone ścieżki Trójmiasta. Ostatni raz jeździłem na rowerze z 12 lat temu i praktycznie z niego nie siadałem a potem gdzieś to zanikło, teraz chcę wznowić swoją pasję. Stawiam chyba jednak na "górala" na kołach 27,5 bo na razie ważę ok. 110 kilo (na razie -13 1f642.png ale schodzę dalej) i rower typu cross wydaje mi się mniej stabilny jak dla mnie (wiem że to tylko pewnie optycznie, ale jednak) chciałem zacząć od https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-520-275-id_8350582.html ale znalazłem wydaje mi się fajną promocję: http://esklep.intersport.pl/pl/product/154714rozważam też inne opcje ale max do 1800 zł. Może to źle zabrzmi ale nie chcę na początek płacić nie wiadomo ile za rower a pewnie i tak nie odczuję aż takiej różnicy w sprzęcie. Wiadomo nie kupuję roweru na rok tylko na kilka lat i zależy mi na solidności. Czy mogę liczyć na pomoc jakieś inne model oraz opinie na temat powyższych rowerów?

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie ma przyzwoitych rowerów w cenie poniżej 3000. Ten Giant ma rozsądną ramę, bardzo kiepski amortyzator i bardzo kiepski osprzęt. Z pewnością nie jest to rower na lata chyba że na dojazdy do pracy i z powrotem. Jeśli będziesz go intensywnie eksploatować to będziesz spędzał dużo czasu i wydawał dużo w serwisie. Nie ma czegoś takiego jak solidny rower za 1800 zł. Koła 27,5 są generalnie słabym pomysłem a i ich przewagą jest zwrotność i niższa waga co ma znaczenie w wyścigach MTB XC. Namawiam na zakup roweru takiego jak np. Unibike Viper GTS. Dostaniesz dobry osprzęt i kiepski amor. Jak być Ci amor nie wystarczał to z czasem wymienisz. Model z roku 2016 można kupić za ok. 2000. Taki rower będzie też tani w serwisowaniu a jak widac budżet masz bardzo napięty. Alternatywnie tzw. król allegro, Spartacus Cross 4.0

Odnośnik do komentarza

Jajacku, czy faktycznie wiesz gdzie można kupić Unibike Vipera za około 2000 zł? Bardzo podoba mi się ten rower, ale najlepsza cena jaką znalazłem to 2099 i dostępne tylko ramy 17 i 23. Jakbym znalazł 19 albo 21 za 2000 pewnie bym się decydował:) Znalazłem za 2250, ale wiadomo, jam mam wydać 2250, to już się zastanawiam czy nie dać 2500 za Gianta Roam 1 Disc z 2016. A budżet jednak trzyma...A tak wogóle, jakbyś porównał te dwa rowery?

Odnośnik do komentarza

Jajacku, czy faktycznie wiesz gdzie można kupić Unibike Vipera za około 2000 zł? Bardzo podoba mi się ten rower, ale najlepsza cena jaką znalazłem to 2099 i dostępne tylko ramy 17 i 23. Jakbym znalazł 19 albo 21 za 2000 pewnie bym się decydował :) Znalazłem za 2250, ale wiadomo, jam mam wydać 2250, to już się zastanawiam czy nie dać 2500 za Gianta Roam 1 Disc z 2016. A budżet jednak trzyma...A tak wogóle, jakbyś porównał te dwa rowery?

https://www.expertbike.pl/unibike-viper-gts-2015-p-348.html Tutaj rocznik 2015 za 1999. Rozmiary : 21 i 23.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...