Skocz do zawartości

Gdzie trzymać rower w bloku. Piwnica, klatka schodowa czy balkon?


Rekomendowane odpowiedzi

Ceny są z kosmosu. Wynajmowałem piwnicę u pewnej firmy, z ochroną i pełnymi solidnymi drzwiami, chyba 8m kwadratowych za ok. 150 albo 180 plus VAT miesięcznie. W Self Storage 7,5m kw. 615 netto. To tyle na ten temat. W Warszawie w niektórych sklepach rowerowych jest usługa przechowywania rowerów. Nie pamiętam ile to kosztuje ale chyba rzędu 20-30 zł miesięcznie. Więc taniej wyjdzie oszklić balkon i tam trzymać rowery niż w Self Storage. Metr bieżący szklenia balkonu porządnego to chyba jakieś 600 zł. Więc nieduży balkon w kilka miesięcy się zamortyzuje w porównaniu do Self Storage.

Odnośnik do komentarza

@dfqwłaśnie pisałam, że nic nie czytam, a takie coś się robi. Ale masz zarąbistą piwnicę! U mnie to jest może 6m2, dlatego rowery mam w domu.

@thalcavedobra, to jedna rzecz odpada. A co z chęcią dojeżdżania na miejsce? Dla Ciebie jest to najzupełniej normalne i wygodne, że taki upocony i brudny będziesz po całodziennej wycieczce wracał jeszcze z magazynu? ? Natomiast z ubezpieczeniami każdy wie, jak jest. Sam kwoty nie wymyślisz, pewnie będziesz musiał udokumentować markę i rocznik, a patrzyłeś kiedyś, jakie są stawki? Musieliby Ci ukraść nowy rower, tymczasem za trzyletni dostaniesz takie grosze, że nawet takiej samej porządnej używki byś nie kupił. No i zresztą już to widzę, jak ktoś stamtąd coś kradnie...

@jajacek no, to widzę, że nawet jak na Warszawę są to chore stawki. Co do balkonów, to niestety nie wszyscy posiadają lub nie każdy chce zawalać go rowerami, zamiast kwiatuszkami itp. U mnie, z racji wynajmu mieszkania, balkon stoi bezużytecznie i jest nie do ruszenia, więc obecnie z konieczności mam po prostu jeden pokój na rowery. Ale to jest istny dramat, bo zalega ich tam 5 sztuk ? Mam nadzieję, że wreszcie na wiosnę pójdzie to w pierun.

Odnośnik do komentarza

Obecnie dożyłam takich czasów, że mam mniej par butów niż wszystkich rowerów. Poza tym, jeśli idzie o ścisłość, to nie garderoba, tylko pełnoprawny pokój. Cztery rowery stoją na... tapczanie dokładnie okryte prześcieradłami - znajdźcie mi kogoś, kto bardziej dba o jednoślady ?

 

@MaciejRutecki, może właśnie dlatego Belgów i Holendrów stać na Rohloffy? ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...