Skocz do zawartości

29er do 2500zł z ramą pod dalszą rozbudowę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem tutaj nowy więc witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie.

Niedawno odkryłem brak mojego Unibike Filta w piwnicy. Pomimo dobrych zabezpieczeń przykleił się komuś do ręki  :angry:

Policja rozłożyła ręce więc trzeba myśleć nad zakupem nowej maszynki. Niestety budżet obecnie jest dość ograniczony bo 2500zł jednak muszę coś kupić gdyż brakuje mi radochy jaką daje jazda. Najbardziej zależy mi na ramie gdyż osprzęt będę sukcesywnie wymieniał na coraz wyższą półkę. Jeżdżę głównie po okolicznych lasach szczególnie Żerkowskim gdzie odbywały się mistrzostwa MTB niezależnie od pogody, bakcyl złapany i nie ma siły. Planuję również start oczywiście całkowicie amatorsko w jakimś maratonie no ale do rzeczy. 29era chciałbym zakupić w okolicznym sklepie rowerowym wiadomo wsparcie dla lokalnego przedsiębiorcy możliwość przymiarki no i dobry serwis na wyciągnięcie ręki. 

Do wyboru mam:

- Trek x-caliber 7 z 2015r za 2499zł  http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-X-CALIBER-7-29-2015/2192

- Merida Big Nine 300 z 2016r  za 2549zł http://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-300-2016/3248

 

I teraz prośba skierowana do Was o pomoc w wyborze. Trek zachęca mnie dożywotnią gwarancją na ramę z drugiej strony Merida ma lepszy osprzęt z 2 letnią gwarancją, jednak nie znalazłem wielu sygnałów o pękających ramach Meridy. 

 

Mam mętlik w głowie wiec proszę o pomoc w wyborze. Ostatecznie do rozpatrzenia są propozycję rowerów innych marek które podacie jako konkurencyjne, gdyż około 50km mam Kalisz i Poznań więc sklep się znajdzie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.  :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj że w tym budżecie są to dla tych producentów rowery marketowe, na najtańszych ramach. A co za tym idzie nie są to ramy ani lekkie ani zbyt nowoczesne. Rozbudowa tych rowerów o lepsze komponenty ma znikomy sens. Jeśli chcesz kupić rower na dobrej ramie i go rozbudowywać to kup używany rower tychże lub innych producentów ze średniej półki z nowoczesną, kilkukrotnie cieniowaną ramą ze zwężaną główką i go rozbudowuj. Nie jestem na bieżąco z ofertami Treka i Meridy ale musiałyby to być rowery tego typu jak np. Specialized Crave czy Cube LTD Pro. Ktoś mi niedawno oferował używanego Crave'a na przeciętnym ale znacznie lepszym osprzęcie niż w rowerach, które podałeś, w dobrym stanie za 2000 zł. I sądzę że właśnie za ok. 2000 możesz szukać. Kupując używany, musisz mieć jakieś 500 zł rezerwy na wymianę napędu, który zwykle jest zużyty. Ja poszedłem właśnie ą drogą kupując używanego Crave'a i go doinwestowując. Rower kosztujący 7000 kupiłem za 3000 i włożyłem w niego 1000. I mam bardzo dobrą maszynę o wadze 11,5 kg na bardzo dobrej ramie, na porządnym amorze Foxa, miksie SLX/XT i z rozsądnymi kołami. Wymieniłem korbę i support, zrobiłem pełny przegląd amora i trochę powalczyłem z hamulcami.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem że te ramy Treka X-Caliber ważą ok 2kg:

https://www.bike24.com/p2147213.html

Jeśli dobrze pamiętam moja rama Crave waży ok. 1500 gram.

Natomiast poczytałem na szybko o tych Trekach i nie są to złe ramy. Z tych dwóch rowerów wybieram Treka, chociaż ma gorszy osprzęt. Ale ma za to amor RockShoxa ze stalową sprężyną, który jest dużo lepszy niż Suntourowy XCR ze sprężyną powietrzną. No i taki amor praktycznie nie generuje kosztów i potrzebuje minimum serwisu. Rama ma sztycę podsiodłową szerokości 27,2 mm co razem z tylnymi widełkami, w których nie zastosowano mostu, spowoduje że jazda będzie komfortowa. No i Trek rzeczywiście nie robi żadnych problemów z gwarancją. Więc jak nie chcesz się bawić w używany rower to można brać tego Treka. Nie wiem jak zamierzasz jeździć ale do rekreacji wystarczy. Do intensywniejszego napierania i startu w maratonach zmieniłbym osprzęt na 2x10. W takiej trochę dziwnej ale moim zdaniem optymalnej kosztowo kombinacji:
prawa manetka - XT, ostatecznie SLX
lewa manetka Deore
korba Deore
przednia przerzutka SLX
tylna przerzutka Deore w wersji Shadow, koniecznie ze sprzęgłem napinającym łańcuch

łańcuch XT

kaseta w zależności od kasy, XT najlepsza bo najlżejsza, stalowa i ma najlepszą powłokę galwaniczną

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...