Skocz do zawartości

Rower do ~1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Rozglądam się za rowerem mtb albo crossowym do wzrostu 175cm.

Rower ma służyć do spokojnej i rekreacyjnej jazdy głównie po drogach asfaltowych, ale też do jazdy po żwirze, piasku. Również na co dzień, na przykład żeby dojechać do pracy.

Z tego co zdążyłem wyczytać w sieci ktoś doradził, żeby szukać roweru z kołami przynajmniej 27,5", bo takie dają większy komfort na drogach asfaltowych.

Rzuciłem też okiem tutaj na forum i widzę, że polecają inne rowery niż kross. Tyle tego jest, że nawet nie wiem do czego zawęzić ewentualny wybór.

Proszę o jakieś uwagi i propozycje, nigdy nie kupowałem roweru sam, więc kompletnie nie wiem o co się zaczepić, a w moim małym mieście jest tylko jeden sklep rowerowy i już chcieli mi sprzedać na szybko "przeceniony" rower nawet nie słuchając specjalnie czego oczekuję.

Kwota 1500zł nie jest sztywna, zawsze można taniej, ewentualnie tę stówę drożej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

Jeśli ma być to głównie asfalt to rower MTB odpada w przedbiegach. Rower crossowy może być optymalnym wyborem, ale zastanów się, czy potrzebujesz amortyzatora. Rozważałbym rowery fitness. Sam takowego zakupiłem na jesień, na początku nie byłem zadowolony nieco bardziej agresywną sylwetką w stosunku do mojego starego roweru trekkingowego, ale teraz nie żałuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

zdecydowanie rower crossowy na kołach 28 cali i korbą 48-36-26. do 1500zl niestety są rowery na tandetnych czesciach. Jedynym sensownym rozwiazaniem, ktore widze to:

http://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-kellys-cliff-70-black-2016-17cali-19950.html?ceneo

 

jeszcze na srebrnej ramie. Rozmiar 19cali. przykładowo marka kross czy romet mają do 1700zl rowery na gorszym osprzecie 3x8 turney. W tym rowerze masz 3x9 przerzutke lepszej klasy. Jeśli jestes w stanie wylozyc więcej kasy to polecam tego: http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-viper-gts-2016-p-1918.html bezkonkurencyjny jesli chodzi o osprzet w tej cenie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chłopak może wydać około 1500 to kompromisem może byłby UNIBIKE CROSSFIRE 2016. Od razu mówię, że jeżeli Unibajka nie ściągnie mu okoliczny sklep (najlepiej dystrybutor) to ma problem kosztowy z przeglądem zerowym) oraz nie wiem czy jest lepszy a droższy od wspomnianego Kellys Cliff 70 Black 2016 a Viper to ))

Myślę, że jeszcze od cen wystawionych urwał by 50-100 zł.

Odnośnik do komentarza

krne - Tu masz temat odnośnie tytułowego roweru i moich rozterek / potrzeb w doborze roweru - przeczytaj moje wpisy ( od 4 strony) - może coś Ci to rozjasni sprawę ( PS - tamten rower to koszt 1 400 zł ) 

 

Jmój wzrost to około 176 ccm - rama 17 jeżeli ten rower co podesłałem linka.

Crossowiec - 28 cali koło.

Do pracy + inne czasami jazdy.

Raczej asfalt - ściezka

3x9

Shimano Alivio ( podobno w miare - ja jestem amator i taki mi mówią - tak czytam że na moje potzreby da radę ) 

 

 

https://roweroweporady.pl/f/topic/761-spartacus-cross-40-sklep-infinitibikepl/page-6?do=findComment&comment=13506

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...