Skocz do zawartości

Czy warto wymienić amortyzator na sztywny widelec [YT]


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie pisze w temacie, więc jak to mówią się nie znam, to się wypowiem... Dzięki temu forum i wpisie Moniki od kilku miesięcy śmigam sobie na sztywnym MossoM5 i jestem mega zadowolony. Rowerem jeździ się bajecznie, przód jest lekki i znacznie poprawia się precyzja prowadzenia. Po singeltrackach nie latam, dlatego sztywność mi osobiście nie przeszkadza - obecnie biję tylko trochę mniej ciśnienia w opony (zszedłem z 40psi, na 35 na przodzie). Wbrew pozorom widelec Mosso jest wycieniowany i da się go nawet ręcznie uginać, więc na gorszych nawierzchniach rąk nie urywa. Oczywiście bezapelacyjnie największą korzyścią z jego posiadania jest waga, u mnie to obecnie ok. 10.5 kg, dzięki temu rowerem o wiele łatwiej się przyspiesza - dla mnie różnica na xcm'ie, a teraz na sztywnym jest kolosalna. Nie traktujcie tego wpisu jako reklamy, że sztywniaki są takie super i tylko zakładać - po prostu przy moim stylu jazdy sprawdza się w 100%-ach, dlatego każdemu kto posiada jakiś tańszy "uginacz", nosi się z zamiarem wymiany i jeździ bardziej rekreacyjnie, taki zabieg jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...