Skocz do zawartości

Cross w okolicach 2500zł - Cube czy Unibike?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sprawić sobie jakiś crossowy rower. Ogólnie o sprzęcie mam pojęcie właściwie zerowe. Mój ostatni rower to Romet Mistral, ale ten sprzed 20 czy 30 lat ;) Postanowiłem, że będzie to cross, bo chciałbym coś uniwersalnego. Z przewagą jazdy po asfalcie. Poczytałem trochę to forum, bloga, porady itd, poszperałem w necie. Wątpię, abym robił jakieś duże przebiegi, głównie jazda rekreacyjna z rodziną, bez szaleństw. Może zatem rower za 2500zł, mimo że nie należy do drogich, i tak będzie dla mnie na wyrost? Ale wolę dołożyć trochę i kupić coś sprawdzonego, co nie będzie z najniższej półki, żeby się nie martwić, że zaraz się posypie.

Reasumując, póki co mam dwa modele na celowniku i proszę o Wasze zdanie - którego byście woleli i dlaczego? I od razu dlaczego nie tego drugiego? ;)

 

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-crossowy-Cube-Nature-Pro-2016-meski-szary/6278

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-crossowy-UNIBIKE-VIPER-DISC-GTS-model-2016-srebrno-grafitowy/7439

 

Odnośnik do komentarza

Może mało merytorycznie z mojej strony ale w przypadku tego Unibike Viper (w opisie błędnie piszą "Rower crossowy firmy UNIBIKE z serii Flash GTS") i wygląda, że mają go tylko w rozmiarze 21"

Swoich wymiarów nie podałeś więc ciężko gdybać.

 

Cube - niby deko lżejszy, tylna przerzutka lepsza. Prowadzenie linek też niby trochę lepsze. Okiem laika Cube > Unibike.

Dalej niech wypowiedzą się lepsi.

 

Edit:

Tu lepszy opis Cube-a http://rowerycube.net.pl/sklep/produkt/rower_cube_nature_pro_2016/14221.779.1.162.pl.0.htm

Odnośnik do komentarza

Sam motam się między Unibike Viper / Crossfire GTS Disc i SPARTACUS CROSS 4.1

Spartacus praktycznie wygrywa z Crossfire sprzętowo i cenowo.

Z tego co piszesz, to piszesz prawie o mnie. Reszta trochę się różni.

 

Zamierzam sprawić sobie jakiś crossowy rower. Ogólnie o sprzęcie mam pojęcie właściwie zerowe. Mój ostatni rower to Romet Mistral, ale ten sprzed 20 czy 30 lat ;) Postanowiłem, że będzie to cross, bo chciałbym coś uniwersalnego.

Wystarczył by ci ten ostatni. Gdybyś zrezygnował z hamulców tarczowych dla V-brake co też ci raczej styknie a i cena każdego modelu jest tańsza o około 200zł wtedy.

Odnośnik do komentarza

Też miałem dylemat jak zacząłem szukać roweru :). Mój budżet został naciągnięty na maxa i w ostateczności zakupiłem dokładnie ten rower UNIBIKE 2017 - VIPER DISC GTS ROWER CROSS 28". Mam nadzieję, że nie będę żałował wydanej kasy smile.png. Jednak jest jedno ale... Po wróceniu do domu zauważyłem, że po podniesieniu roweru i zakręceniu kołem z przodu jak i z tyłu słychać w jednym miejscu delikatne tarcie klocków hamulcowych o tarcze, a w momencie gdy naciskam na klamkę hamulca to zacisk wygina tarczę może o jakiś milimetr albo mniej do środka koła (jest to minimalne wygięcie tarczy i widać to gdy patrzę od góry). Czy hamulce są dopiero na etapie docierania i tak ma być czy może trzeba je trochę podregulować? smile.png

Odnośnik do komentarza

To wygięcie tarczy przy zaciśnięciu klamki to raczej normalne zjawisko, musisz sobie jedynie lekko podregulować: poluzuj śruby zacisku (nie wykręcaj całkowicie, tylko tak żeby zacisk swobodnie się przesuwał), zaciśnij mocno klamkę i trzymaj i jednocześnie przyłap śruby, puść klamkę i sprawdź od góry szczelinę zacisku, ewentualnie zostaną jedynie delikatne poprawki zacisku względem tarczy. No chyba, że tarcza ma bicie. 

Odnośnik do komentarza

Też zamierzam przegiąć więcej niż trochę i ślinię się do VIPER DISC GTS 2016. Ciężko idzie bo człowiek ginie w tych oznaczeniach wyposażenia i dają po dupie warunki gwarancji a przez to dodatkowy koszt przeglądu. W okolicy możliwego dojazdu i sensownej ceny zakupu wymiotło ramy 19" a te co zostały to z cenami jakby sprzedawcy chcieli trzymać sobie rowery w magazynach. Ale jest blade światełko w tunelu. Czy mógłby ktoś wypunktować przynajmniej ważniejsze +/- różnice między wersją Viper Disc 2017v2016.

 

Edit:

 

aIXfRly.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Praktycznie fakt. Poza danymi z tabeli to wizualnie bodaj dodatkowe mocowanie bidonu, więcej pancerza linek. Zobacz w galerii na samym dole.  Wyżej dodałem tabelkę. Obrabiałem ją jeszcze. Pytanie zadałem bo pomyliłem specyfikacje w tym pośpiechu pewnie z modelem Crossfire :unsure: tym bardziej, że ten pośpiech jest nakręcany m.in. hmmm dziwnymi ruchami cenowymi o czym pisałem częściowo wcześniej. Twój przypadek to :blink: .  Mi może przelecieć koło nosa szansa na 2400zł i będę  :angry: a nie widzę większego sensu tyle dopłacać za "nowości".

 

Edit:

Napisałem wiele e-maili i z jednej z firm co ma ostatnią sztukę 2016r rama 19" dostałem dwie odpowiedzi (dziwne). Facet chciał 2590,00 zł a babka 2650,00 i z możliwego 2300/2400 bo gdzieś brakło 19" W planach rower był na dziś i zrobiło się kiepsko. W przyszłym tygodniu dostanę odpowiedź raczej ostatniej szansy na poniżej 2500 z innego miejsca. Dziś dali mi nadzieję.

Odnośnik do komentarza

Ja wciąż nie bardzo ogarniam jak to jest w praktyce z gwarancją Unibike. Rozumiem, że producent narzuca wymóg sprzedaży roweru w pełni zmontowanego i z zaliczonym przeglądem zerowym. Wobec czego sklepy nie sprzedają tych rowerów wysyłkowo. Ale widziałem też na stronie któregoś ze sklepów informację, że sprzedają w pełni zmontowane wysyłkowo w jakichś dużych pudłach, co dodatkowo podnosi koszt o 100-120zł.

Zastanawia mnie np. ten sklep: http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-viper-disc-gts-2016-p-1919.html

Nie piszą, że nie wysyłają. A jeśli wysyłają to co z gwarancją? Czy ona obowiązuje tylko w miejscu w którym został wykonany ten przegląd zerowy? Kurde... głupie rowery, a zagmatwane to jakby chodziło o wahadłowiec kosmiczny...

 

Doczytałem te warunki gwarancji - jeśli sprzedany wysyłkowo, to nie ma gwarancji. Można ją ewentualnie uzyskać poprzez przegląd u któregoś z dystrybutorów za 10% ceny sprzedaży roweru. Czyli przykładowo tutaj ok. 240zł. Co wciąż jest dla mnie lepszą ofertą niż 2849zł.

Ale jak to w ogóle jest z tą gwarancją? Ona chyba nie jest niezbędna, bo jest jeszcze tzw. niezgodność towaru z umową?

Czy w takim przypadku, w razie usterki, muszę zawozić/wysyłać rower w miejsce w którym go kupiłem? Czy może wystarczy dostarczyć go do jednego z dystrybutorów?

Odnośnik do komentarza

Coś zacytuję

 

[...] Unibike zażyczył sobie aby ich rowery ,jeżeli już ,w sprzedaży wysyłkowej były wysyłane całkowicie złożone.Tak robi xxxxxxxxxx Przesyłka w tym przypadku około 180 pln.Dostajesz wtedy wielką walizę(pudło) wyjmujesz rower i możesz jechać. To dobry pomysł ... [...]

 

Parę postów wyżej podałem link do gwarancji i trzeba w niej przeczytać warunki gwarancji. Szczególnie punkty  od 3 do 6.

 

 

 

3.  Sprzedawca zapewnia dobrą jakość oraz sprawne działa-
nie roweru. Rower wydany klientowi powinien być po tzw.
przeglądzie „0” - całkowicie zmontowany, wyregulowany
i  gotowy  do  natychmiastowej  eksploatacji.  Przegląd  „0”
jest bezpłatny.
4.  Rowery sprzedawane bez przeglądu „0” (niezmontowane,
niewyregulowane, w stanie niekompletnym) lub zakupio-
ne wysyłkowo nie są objęte gwarancją. W tym przypadku
nabycie praw wynikających z gwarancji producenta moż-
liwe  jest  wyłącznie  po  dokonaniu  przeglądu,  zgodnie  z
pkt. 5.
5.  Konsument  może  realizować  uprawnienia  wynikające
z gwarancji producenta poza punktem zakupu, jeżeli w
wybranym przez siebie punkcie sprzedaży rowerów UNI-
BIKE dokona dodatkowego, płatnego przeglądu. Fakt ten
musi  zostać  potwierdzony  w  karcie  gwarancyjnej  wraz
opisem stanu roweru. Lista dystrybutorów rowerów UNI-
BIKE znajduje się na stronie www.unibike.pl
6.  Cena  za  przegląd  opisany  w  pkt.  5  wynosi  10%  ceny
sprzedaży roweru.

 

 

Jest to trochę trudne do ogarnięcia i łatwiej mi dobrać, kupić, poskładać podzespoły komputera niż rower. W opisach itp. zawsze może być błąd. W każdym razie bulisz za wielkie pudło (i kurier ma dowalone) albo za extra przegląd.

W moim przypadku jeżeli dojdzie do zakupu to Uniaka odbiorę osobiście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...