Skocz do zawartości

Accent Cx-One (teraz już Disc)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

pierwszy mój post na tym forum niech będzie opisem mojego roweru:

 

Accent Cx-One - rower przełajowy/cyclocross:

https://goo.gl/photos/26LZjxsaDp47xynC8

 

jako wieloletni użytkownik "po prostu" roweru MTB/Cross (mój poprzedni rower to LeaderFox Factor), w 2015 roku zdecydowałem na odświeżenie komórki i kupno nowego roweru, z myślą o częstszych wypadach w tym dojeździe do pracy (12km).

 

Szukałem roweru uniwersalnego, do 2-5 godzinnych wyjazdów. Chciałem roweru szybkiego ale jednocześnie takiego, którym mogę śmiało wjechać do lasu i w lekki teren (Jura to mój ukochany teren na rower). Bardzo mnie kręcił "baranek". Poczytałem wszystko o rowerach przełajowych i przemówiło to do mnie.

 

Po ponad roku jazdy mogę śmiało powiedzieć, że trafiłem idealnie.

 

Wybór modelu to już sprawa finansowa, a moje finanse ograniczały się do max. 3k zł. I tak traił do mnie Accent Cx-One. Co ciekawe, dopiero po roku, odkąd kupiłem taki rower, do sklepów masowo zaczęły napływać rowery typu Gravel (taka przełajówka, ale z mniej sportową geometrią ramy).

 

Na zdjęciu widok z Magurki Wilkowickiej (wyprawa na żywieckie trasy) mojego roweru sprzed modyfikacji. Przez zimę wymieniłem koła na lżejsze i założyłem mechaniczne hamulce tarczowe.

do tego zmieniłem tarczę z 46Z na 50Z oraz tylną kasetę z 12-27 na 11-32 (nietypowy, ale jakże przydatny zabieg).

Pierwsze zdjęcie roweru po zmianach:

https://goo.gl/photos/5aqSgEUES1nF86LH9

 

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego (typu) roweru chętnie odpowiem (ile potrafię).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...