Skocz do zawartości

Łańcuch się kręci, ale nie porusza kół


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem tu nowy.

 

Proszę się nie śmiać - używam roweru intensywnie, ale jestem organizmem atechnicznym.

 

Mam następujący problem - kręcę pedałami, kręci się łańcuch, kręcą się zębatki, ale... koła nie. Rozumiałbym naturę tej awarii, gdyby nie fakt, że problem ten nie występuje zawsze. Czasem tak. Czasem nie. Bywa, że rower w ogóle "nie działa". A czasem zrobię 50 km bez tej awarii. Niekiedy nie mogę ruszyć spod świateł, ale kilka machnięć pedałami później problem się naprawia. Czasem nagle podczas jazdy przestaje działać, ale jak się zatrzymam i ruszę ponownie... to wszystko jest w porządku. O co chodzi? To przecież nie jest windows, by miał humorki.

 

Raz chciałem pojechać do serwisu. Jak na złość problem nie wystąpił przez kolejne 150 km. :P

 

O co chodzi?

 

 

Odnośnik do komentarza

a napisz coś więcej o tych zębatkach? :) kaseta/wolnobieg/cokolwiek innego? 

 

 

Ekhm... Jestem aż tak atechniczny, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. :D

 

 

To siadł Ci kolego bębenek piasty ba który jest montowana kaseta. Miałem to samo. Też kręciła mi się kaseta a koło nie przerywało aż tak się zrypało że w ogóle się koło nie kręciło. Będziesz musiał kupić bębenek i założyć. 

 

 A więc wycieczka do serwisu. :P

 

 

Dzięki za zainteresowanie się moim problemem, Panowie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...